
Elektriautode akud on turvalised. Seda näitab statistika
Elektriautoga sõitmine on vähemalt sama turvaline kui tavasõiduki kasutamine. Levinud müüdi järgi aga süttivad särtsuautod kergesti. Kohe tõestame, et see jutt on ekslik.
Elektriautoga sõitmine on vähemalt sama turvaline kui tavasõiduki kasutamine. Levinud müüdi järgi aga süttivad särtsuautod kergesti. Kohe tõestame, et see jutt on ekslik.
Aku on elektriauto olulisim komponent, mida saadavad siiani müüdid ja eksiarusaamad. Neist peamised seotud kiire kulumisega. Kohe selgitame, kuidas elektriauto aku ja selle laadimine toimib ning miks inimene ei peaks selle pärast oma pead vaevama.
Eesti eelistatuim mootorikütuste jaemüügifirma Circle K ja suurim avalik elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt avasid Circle K Haabersti teenindusjaamas Eesti esimese elektriautode ülikiirlaadija, mis võimaldab kiiresti laadida kaht sõidukit korraga.
Tallinnas liigeldes tahaks end tunda kui mõnes arenenud ja inimestest hoolivas Euroopa suurlinnas, ent reaalsuses annab võimas diiselmootor endiselt tugevamale õiguse ning puhtamale transpordile üleminekus oleme Euroopas sabassörkijate seas.
Elektritranspordi revolutsiooni ei vii läbi mitte Tesla, vaid golfikärud ja elektrilised tarbesõidukid ehk linnakeskkonda mõeldud ATV-mõõtu aparaadid. Nõnda kõlas üks Harvard Business Reviews ja teisteski mainekates väljaannetes kõlanud väide 5 aastat tagasi. Täna teame, et päris nii see pole.
Riigi otsus vaatamata äärmiselt keerulisele aastale kuulutada välja elektriautode ostutoetuse teine voor väärib tunnustust, sest ilma selleta suureneks meie mahajäämus Euroopast veelgi. Uue sõiduauto soetamist kaaluv inimene peaks toetusele tormi jooksma, sest viie aasta vaates on elektriauto ka rahaliselt mõistlik valik.
Elektertranspordile ülemineku peamine argument keskkonnasäästlikkuse kõrval on energiatõhusus ehk võimalikult väike primaarenergia kulu sõidukilomeetri kohta. See vastab ka tegelikkusele, juhul kui me ei arvesta sõiduki elutsükli kogukulusid.
Kui ELMO Rent 2013. aastal Eesti riigi poolt loodi, oli see üks esimesi elektriautode jagamise ettevõtteid maailmas. Kolm aastat tagasi puhusid uued eestvedajad firmale sisse värske hingamise, muutes elektriauto jagamise paljude äri- ja eraklientide jaoks vahvast võimalusest uueks normaalsuseks.
Eesti suurim elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt lisas kümnele avalikule laadijale fikseeritud Tüüp2 kaabli, et muuta elektriauto kasutamine lihtsamaks ja mugavamaks.
Enefit Volt pakub alates tänasest terviklikku laadimisteenust koju koos nutika laadija valiku abimehe ja paigaldusega. Uued võimalused leiab kodulehelt enefitvolt.com.
Eesti suurim elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt võimaldas 15. septembril kõigis oma Tartus asuvates laadijates tasuta laadimist. Numbrites tähendas see enam kui 6700 puhta sõidukilomeetri võimaldamist ja 1200 kilogrammi süsinikuheitmete emiteerimata jätmist.
Eesti suurim elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt avab kõik oma Tartus asuvad laadimispunktid homme, 15. septembril 15 tunniks tasuta laadimiseks, et tähistada oma 15. laadija avamist ülikoolilinnas.
Elektriautode laadimislahenduste pakkuja Enefit Volt avas koos Eesti suurima kütuste jaemüüja Olerexiga nende Tartus asuvas Aardla tanklas esimese ülikiire laadimispunkti Lõuna-Eestis.
Elektriauto laadimine on sama lihtne kui laadimisjuhtme ühendamine mobiiltelefoniga. Võib-olla isegi lihtsam, sest laadimisvõimalusi on enamasti kaks. Neist üks kiirem ja teine aeglasem. Vaatame täpsemalt!
Enefit Volt avas Tallinnas Mustamäel Mauruse Majas (A.H. Tammsaare tee 92) uue laadimispunkti, kus on nii CCS/CHAdeMO 50kW kiirlaadija kui kahe väljundiga Tüüp2 laadija.
Eesti suurim elektriautode avalik laadimisvõrgustik Enefit Volt täiustab senist Elmo taristut viie uue kiirlaadijaga, et tuua lihtne, kiire ja mugav laadimisteenus klientidele lähemale.
Enefit Volt avalikus elektriautode kiirlaadimisvõrgus saab nüüd laadida ka ülikiiresti: saja kilomeetri jagu läbisõitu vaid minutitega. Anname mõne olulise näpunäite, mida selle kasutamisel silmas pidada.
Viru Keskuse parkimismajas avati 1. juulil Eesti suurim elektriautode laadimisala Viru VooluRing. Koostöös partneritega Enefit Volt ja Eleport on laadimisvõimalus loodud korraga 10 autole. Lisaks laiendab oma elektriautode jagamisteenust ELMO Rent, mis võimaldab laadimiskohti veel 6 autole. Elektriauto energiakulu on kordades odavam kui teistel autodel. 100 km läbimine maksab keskmiselt vaid 2-3 eurot.
Eesti eelistatuim mootorikütuste jaemüügifirma Circle K ja suurim avalik elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt avasid täna Circle K Laagri teenindusjaamas esimese koostöös rajatud ülikiire laadimispunkti, mis võimaldab auto sõiduks Tallinnast Pärnusse laadida vaid mõne kümnekonna minutiga.
Enefit VOLT kliendina on kiirllaadija kasutamine lihtsamast lihtne: tarvis on vaid nutitelefoni või RFID-kaarti. Vaata videost ja veendu ise!
Elektriauto on puhtam kui tavaline sõiduauto. See pole väide, vaid fakt, mida toetavad arvukad uuringud üle maailma. Mida aasta edasi, seda väiksemaks särtsuautode keskkonnajälg muutub.
Enefit VOLT kiirlaadimisvõrgustik võimaldab vajaliku hulga energiat sõidukisse talletada kiiresti või väga kiiresti. Millal aga eelistada poolkiiret laadijat ja millal kiiret, selles on küsimus?
Kaalud, kas soetada elektriauto, aga pole kindel, kas avalik laadija on sinu lähedal? Või ei tea, kuidas laadimine käib? Kui sa oled Eesti suurima avaliku kiirlaadimisvõrgustiku Enefit VOLT klient, on su laadimisküsimused lahendatud!
Elektriauto avalik laadimine on tänu Enefit VOLT kiirlaadimisvõrgustikule lähemal, kui kunagi varem, kattes terve Eesti. Laadijate arv kasvab pidevalt ning jõuab peagi 200ni.
Täna klientide teenindamist alustanud Eesti suurim elektriautode kiirlaadijate võrk Enefit VOLT toob koostöös Circle K-ga klientideni juba lähiajal esimesed ülikiirlaadijad, mis muudavad laadimise mitu korda kiiremaks.
Elektriautode kasutajad saavad end nüüdsest registreerida Eesti suurima avaliku laadimise võrgu Enefit VOLT kasutajaks, et alates 11. veebruarist kasutada kiiremat ja mitmekülgsemat laadimisteenust.
Eraisikute ja ettevõtete ootamatult suur huvi elektriautode ostutoetuse vastu näitab Eesti Energia juhatuse liikme Margus Valsi sõnul, et oleme ühiskonnana valmis tegema sammu puhtama transpordi poole ning riik käitub seda suundumust toetades vastutustundlikult.
Statistikaameti juhtivanalüütik Piret Pukki tõi Statistikaameti blogis välja, et Eestis on viie aastaga hübriidsõidukite arv kasvanud üle nelja korra ning elektriautode arv aga ligi kaks korda. 2019. aasta alguses oli Eestis registreeritud ligi 746 500 sõiduautot, millest 7598 olid elektri- või hübriidsõidukid. Elektrisõidukeid oli 5% rohkem kui aasta varem ning koguni 35 protsendise tõusu tegi hübriidsõidukite arv.
Kiireim tee kliimaneutraalsuseni jõudmisel on elektrifitseerimine. Et jõuda sinna võimalikult väikeste kuludega, tuleb muuta elektrivõrk nutikaks ja sellesse ühendada targad elektriautod. Võti aga pole mitte tehnoloogias vaid inimestes. Elektriauto omamine tuleb muuta lihtsaks, mugavaks ja kasulikuks.
Eesti Energia hakkab pakkuma elektriautode avalikku laadimisteenust ning välja töötama teenuseid elektriautode omanikele, et seeläbi klientidele mugavaid teenuseid pakkuda ja vähendada Eesti transpordisektori emiteeritava CO2 hulka.
Elektrilevi sai eile kätte kolm esimest elektrikaubikut, mida ettevõtte insenerid ja automaatikud hakkavad kasutama erinevateks võrgutöödeks. Elektrilevi plaanib sel aastal osta veel kaks elektriautot ning tulevikus minna valdavalt üle elektriautodele.
Eesti Energia ja Tallinna Linnatranspordi AS sõlmisid koostöölepingu, mille eesmärk on välja töötada lahendus elektribusside targemaks laadimiseks ning elektribusside testimiseks kuni kahel Tallinna bussiliinil. Pilootprojekti käigus töötab Eesti Energia välja targa laadimislahenduse, mis oskab juhtida laadimist vastavalt elektrihinnale ja koormustele.