Mida arvestada elektriauto laadija soetamisel ja paigaldamisel?

Elektriauto omamisel on parimaks lahenduseks isikliku laadija olemasolu, mis aitab kokku hoida nii aega kui raha. See on ka põhjus, miks järjest rohkem särtsuauto omanikke endale koduse laadimisjaama paigaldada laseb. Selleks, et laadija hüvedest maksimum võtta, on oluline teha korrektne eeltöö nii laadija valikul kui paigaldamisel.

Üldjuhul asukoht laadija paigaldamisele piire ei sea, mistõttu pole vahet kas elad majas, ridaelamus või suvilas – piisab, kui omad elektriliitumist ning oskame ka olemasolevate ampritega laadija laadima õpetada. Võimalus laadida kodus, kasutades ära öiseid madalaid elektrihindu, on üks parimaid viise, kuidas elektriauto ülalpidamise kulusid vähendada.

Selleks, et laadimislahendus endale koju saada on kaks võimalust: see rentida või välja osta. Kui oled otsustanud viimase kasuks ja sobiva laadija välja valinud, tuleks järgmisena leida usaldusväärne ja kogenud paigaldaja. Omal käel ei tohiks laadimisjaama mingil juhul paigaldama asuda, kuna tegemist on elektrilise seadmega, mida iseseisvalt paigaldades võid ohtu seada enda tervise või kahjustada hoonet ja selle elektrisüsteemi.

Mõned olulisemad asjad, mida laadija valikul ja paigaldamisel arvestada tuleks on:

Asukoht - Elektriauto laadija paigalduskoht peaks olema kergesti ligipääsetav, hästi ventileeritud, kuiv ja eemal ohtlikest materjalidest. Tavaliselt sobib selleks hoov, garaaž või parkimisplats. Samuti ei maksa laadijat kaitsekilbist liialt kaugele vedada, kuna pikemate juhtmete installeerimisega võivad kaasneda lisatasud.

Elektrisüsteemi võimsus - Kodune elektrisüsteem peab olema suuteline toetama laadija tööks vajalikku võimsust. Paljude, eriti vanemate hoonete või suvilate elektrisüsteemid ei pruugi olla sobilikud pikaks ja pidevaks voolu all töötamiseks. Nii koormab liiga suur voolukogus elektrisüsteemi üle, mis omakorda võib põhjustada voolukatkestusi.

Korrektne maandus - Nagu enamike elektriseadmetega, tuleb ka elektriauto laadija puhul veenduda, et see oleks korralikult maandatud. Maandamine on äärmiselt oluline ohutuse tagamiseks, aidates juhtida olukorras, kus süsteemis esineb lühis või tekib ohtlikult suur elektrivool, see ohutult maapinda.

Tulevikukindlus - Tehnoloogia areneb aastatega järjest edasi ning turule tekivad üha uuenduslikumad lahendused. Kui tead juba ette, et soovid tulevikus sõita elektriautoga, mis on praegusest võimsam, tasub ost hästi läbi mõelda ja valida juba ennetavalt laadija, mis on paindlik, suudab ühilduda erinevate standarditega ning on võimeline toetama kõrgemaid laadimisvõimsusi.

Mida kujutab endast täisteenusrent?

Teine alternatiiv laadija ostmisele on see rentida. Rentimine on hea lahendus, mis võimaldab laadija endale koju saada selleks suuri kulutusi tegemata. Nii muutub elektriauto omamine sisepõlemismootoriga auto kõrval veelgi odavamaks.

Enefit Voltis pakume murevaba nutika laadija renditeenust ehk täisteenusrenti, mis sisaldab endas:

  • Elektriauto laadijat. Laadimisjaam, millel võimsust 22 kW, lisab keskmisele elektriautole tunniajase laadimise jooksul 100 km läbisõitu (kui auto suudab seda laadimiskiirust vastu võtta).
  • Paigaldust. Paigalduse käigus tutvub meie elektrik esmalt hoone elektrisüsteemiga, et selgitada ohutult välja laadija maksimaalne laadimisvõimsus. Seejärjel ühendame laadija elektrikilbiga, paigaldame laadimisjaama seinale ning teeme tööks vajalikud seadistused.
  • Hooldust. Laadija edaspidise korrasoleku eest kanname samuti hoolt meie. See tähendab, et kui laadija töös esineb tehniline tõrge, parandame või asendame selle esimesel võimalusel ja ilma ühegi lisatasuta.

Küsimuste ja murede korral on ööpäevaringselt kättesaadav meie klienditugi, kellega saad ühendust võtta nii telefoni teel kui meilitsi. Selleks helista +372 777 3030 või kirjuta info@enefitvolt.com.

Kuid, mis teeb täisteenusrendi „nutikaks“? Selleks on meie laadimisrakendus, mis tuleb Enefit Voltist elektriauto laadija ostes või rentides automaatselt kaasa. Tark laadimine aitab minimaliseerida kulusid ning valib välja kõige soodsamad elektrihinnad laadimiseks.

Esmalt tuleb äppi sisestada vajaminevad andmed nagu elektriauto aku mahutavus kilovattides, soovitud igapäevane laadimiskogus ning laadimise lõppkellaaeg. Seejärel arvutab rakendus just sulle mõeldud parima hinnaga laadimisgraafiku ning alustab ja lõpetab laadimist edaspidi selle alusel. Nii ei ole vaja pead murda, millal oleks rahaliselt mõistlik laadida ja saad rendile kulutatud summa hõlpsasti tagasi teenida.

Viimane, kuid mitte vähemoluline on asjaolu, et täisteenusrendi puhul ei pea muretsema laadija „aegumise“ pärast. Tegemist on tõeliselt tulevikukindla valikuga, mis on sobilik kõikidele elektriautodele sõltumata mudelist või margist. Hoolitseme, et laadija ei jääks ajale jalgu, uuendame laadija tarkvara ning pakume võimalust vahetada laadija tulevikus välja.

Huvi korral külasta Enefit Volti kodulehte ja täida sealne hinnapäringu vorm, et saaksime sinuga ühendust võtta. Kui sul on tekkinud küsimusi, aitame nendele hea meelega vastused leida. Selleks tule tasuta konsultatsioonile ja leiame koos parima laadimislahenduse, mis sobib just sinule!