Enefit rajab koos juhtiva jaeketiga Leedu turule 250 avalikku laadimisjaama

Enefit sõlmis lepingu Leedu juhtiva jaeketiga Norfa 250 avaliku laadimisjaama paigaldamiseks. Kokku luuakse 2024. aasta lõpuks kaubandusvõrgu 107 erinevasse parklasse 500 uut laadimiskohta, mille võimsus jääb vahemikku 22-320 kW.

Enefit on asunud elektriautode laadimisvõrku ulatuslikult laiendama. Täna katab Enefit Volti avalik laadimisvõrk ligi 200 laadimispunktiga tervet Eestit ning järgmise aasta jooksul avab ettevõte esimesed laadijad ka Lätis ja Leedus, kinnitades seeläbi kanda terves Baltikumis.

„Liigume samm-sammult, et luua ühtne ja sidus laadimisvõrgustik üle kõikide koduturgude. Selle taga on soov suurendada kasutajate kindlust laadijate laialdase kättesaadavuse osas mitte ainult Eesti linnades ja maanteedel, vaid ka lähimates riikides. Seega, sõites näiteks Leetu puhkusereisile saab klient olla kindel, et auto saab laetud. Enefit Volti rohelised jaamad on tuttavaks saatjaks terve teekonna vältel,“ rääkis Enefit Volti kommertsjuht Aljona Jakovleva.

„Uued laadimispunktid hakkavad paiknema üle kogu Leedu, olles saadaval Norfa kaubanduskeskuste juures nii suuremates kui väiksemates linnades Vilniusest Klaipėdani. Lisaks ei ole piirkonnad jaotatud tähtsateks ja vähemtähtsateks, vaid jaamade paigaldamine toimub üheaegselt kogu riigis,“ selgitas piirkonna arendusjuht Tomas Žilionis.

„Iga kaubanduskeskuse parklas hakkab tööle vähemalt kaks laadimisjaama, millest vähemalt üks on kiirlaadimine. Kõikides laadimisjaamades on võimalik samaaegselt laadida kahte autot, mis tähendab, et igas laadimispunktis saab laadida korraga nelja elektriautot,” lisas ta.

Kogu projekti rahastab sajaprotsendiliselt Enefit, investeerides järgmise kahe aasta jooksul elektrisõidukite taristu arendamisse Leedus üle 10 miljoni euro.

„Kiir- ja ülikiirlaadijate rajamine on osaliselt võimalik tänu erinevatele toetustele. Üheks neist on Euroopa Ühendamise Rahastu ehk CEF toetus, mida nii möödunud aastal kui tänavu saime. Oleme tänulikud nii toetajatele kui koostööpartneritele, kellega koos saame klientidele pakkuda kvaliteetseid ja keskkonnasäästlikke lahendusi ning aidata kaasa puhta transpordi levikule,“ sõnas Jakovleva.

Esimesed 250 laadijat saavad paika 2024. aasta lõpuks. Kokku plaanib Enefit 2026. aastaks üle Leedu paigaldada enam kui 1000 laadimisjaama. Sarnaseid arendusprojekte viiakse ellu lisaks Eestile ka Lätis ja Poolas.

Enefit Volt

Enefit Volt on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrgustik ning põhineb sajaprotsendiliselt rohelisel elektril. Otsime asukoha partnereid, kelle ärikinnistule laadimislahenduse näol investeerida ja klientidele üheskoos parimad laadimisvõimalused luua. Huvi korral loe rohkem kodulehelt, kirjuta info@enefitvolt.com või helista +372 777 3030.