Enefit Volt ja TKM Kinnisvara lõid käed 31 elektriauto laadija paigaldamiseks Selveri parklatesse

Eesti suurim elektriautode laadimisteenuste pakkuja Enefit Volt ja TKM Kinnisvara AS alustasid koostööd, et rajada 11 Selveri parklasse kokku 31 uut avalikku elektriautode laadijat. Ligi pooled neist ehk 15 on ülikiirlaadijad, mis võimaldavad 100 kilomeetri läbimiseks vajaliku koguse energiat laadida vaid mõne minutiga.

Elektriautode turg nii Eestis kui ka mujal maailmas on kasvavas trendis. Sellega paralleelselt suureneb nõudlus elektriautode jaoks sobivate laadimislahenduste järele.

Enefit Volti ärijuhi Kert Pääbo sõnul saab puhas transport võimalikuks ainult siis, kui elektriautodele sobivad laadimisvõimalused on kättesaadavad, teenuse kasutamine lihtne ja mugav ning kasutaja saab vastavalt vajadusele valida erineva kiirusega laadijate vahel. „Oleme võtnud eesmärgiks tuua laadimine kasutajatele lähemale ning laiendada oma avalikku laadimisvõrku mitte ainult Eestis, vaid üle kõigi koduturgude ehk ka Lätis, Leedus ja Poolas.”

Laadimispunktide lisamine toidukaupluste juurde on Pääbo hinnangul igati loogiline. „Mõeldes kohtadele, kuhu inimesed oma igapäevatoimetustes sageli satuvad, tulevad lisaks tööle mõttesse toidupoed. Tihti võtab poes käimine omajagu aega. Samaks ajaks auto laadima jättes on võimalik säästa aega ning jätkata poest tulles oma teekonda juba laetud akuga,“ lisas ta.

„Näeme lähiaastatel elektriautode arvu märkimisväärset kasvu, mis seab ootused korraliku laadimistaristu olemasolule ja kuhu soovime oma tegevuses panustada. Mõistame oma klientide aja väärtuslikkust, mistõttu peame oluliseks pakkuda Selverite juures võimalikult kiiret laadimise võimalust. Selver on esimene jaekett Eestis, mille parklatesse sellises mahus elektrilaadijaid paigaldatakse. Tähelepanuväärne on ka ülikiirlaadijate osakaal – tervelt 15 laadijat Eesti eri paikades muudavad elektriautode laadimise eriti kiireks ja mugavaks,“ selgitas TKM Kinnisvara AS juhatuse liige Peeter Kütt.

Enefit Volt paigaldab 2024. aasta lõpuks valitud Selverite parklatesse üle Eesti 31 eri võimsusega (22 kW, 50 kW, 140 kW ja 300 kW) elektriautode laadijat. Uued laadimispunktid hakkavad pakkuma laadimisvõimalust kokku 62 elektrisõidukile. Laadijad paigutatakse Tallinnas Merimetsa, Kolde, Pelgulinna ja linnast väljasõidul Peetri Selveri juurde, Keilasse, Saku alevikku, Tartu Sõbra ja Valga Selveri juurde ning Pärnusse Ülejõe Selverisse, Hiiumaale ja Kuressaare Saare Selveri juurde.

Enefit Volt

Enefit Volt on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrgustik ning põhineb sajaprotsendiliselt rohelisel elektril. Otsime asukohapartnereid, kelle ärikinnistule laadimislahenduse näol investeerida ja klientidele üheskoos parimad laadimisvõimalused luua. Huvi korral loe rohkem kodulehelt, kirjuta info@enefitvolt.com või helista +372 777 3030.

TKM Kinnisvara AS

TKM Kinnisvara AS tegeleb TKM Grupi ettevõtete tegevusega seotud kinnisvara arenduse, haldamise ning väljaüürimisega. Ettevõtte kinnisvaraportfellis on Tallinna Kaubamaja kinnistu Gonsiori tänaval Tallinna kesklinnas, Tartu Kaubamaja kaubanduskeskus Tartu südalinnas, 18 Selveri kauplust üle Eesti ning 5 ärihoonet Lätis jm. Ettevõte omab ja opereerib ka Haabneemes asuvat kaubanduskeskust Viimsi Keskus. TKM Kinnisvara AS-il on kolm tütarettevõtet: TKM Kinnisvara Tartu OÜ Eestis, TKM Latvija SIA Lätis ja TKM Lietuva UAB Leedus.