Enefit Volt lõi koostöös Kehra Ärimajaga Kehra esimese avaliku elektriautode laadimispunkti

Neljapäeval, 1. juunil alustas Kehra Ärimaja parklas tööd linna esimene Enefit Volti avalik laadija laadimisvõimekusega 22 kW. Tegu on kahe ettevõtte koostöös sündinud projektiga, mille eesmärk on tagada valmisolek elektrilise tuleviku ees, tuues innovaatilised laadimislahendused tarbijatele lähemale.

Enefit Volt on asunud elektriautode laadimisvõrku ulatuslikult laiendama. Seda selleks, et aidata kaasa puhta transpordi läbimurdele, kus on esikohal kvaliteetse, kättesaadava ja kiire laadimistaristu olemasolu. Enefit Volti äriarendusjuht Kert Pääbo hinnangul on oluline teha koostööd teenusepakkujatega nagu kaubanduskeskused, majutusasutused ja muud ettevõtted, kus laadimisjaamad reeglina enim kasutust leiavad.

„Oleme oma partnerite jaoks välja töötanud standardsed paketid ja valmis katma märkimisväärse osa investeeringust laadimisvõimekuse loomiseks. Nii toimisime ka Kehra Ärimajaga, kes ise koostöö sooviga meie poole pöördus. Leppisime kokku, et kogu projekt ehk laadijad ja nende paigaldus on Enefit Volti poolt rahastatud. Ärimaja poolt tuli aga vaba võimsus,“ ütles Pääbo.

Tulevikus on võimalik parkla territooriumile paigaldada veel teine samasugune laadija. „Valmidus järgnevate laadimisjaamade jaoks on juba praegu loodud. Nii olemasoleva kui veel paigaldamata laadija näol on tegu Elinta Citycharge V2 kaheotsalise laadijaga. 22 kW laadija sobib hästi büroomajas olevate tingimustega ning on kokkuvõttes ka soodsam,“ selgitas Pääbo.

Pääbo sõnul on hea tõdeda, et eestlaste huvi elektriautode vastu kasvab ja särtsusõidukeid kohtab üha enam ka linnapildis. „Mida suuremaks muutub elektriautode osakaal, seda olulisem on kasutajate jaoks, et põhilistes kohtades nagu toidupoodides või kaubanduskeskustes oleks laadimisvõimalus tagatud. Aja möödudes võib see saada oluliseks faktoriks ühe või teise koha valikul. Ettevõtted, kes seda täna mõistavad, võidavad pikas perspektiivis ka rohkem kliente,“ lisas Pääbo.

Puhas transport saab võimalikuks ainult siis, kui laadimisvõimalused on kõikjal saadavad, lihtsad ja mugavad. Enefit Volt kutsub üles teisigi ettevõtteid endast märku andma, et üheskoos klientidele parimad laadimisvõimalused luua. Huvi korral kirjuta info@enefitvolt.com või helista +372 777 3030.

Enefit Volt on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrgustik. Meie 100% rohelisel elektril põhinev võrk areneb pidevalt, pakkudes kiiret ja ülikiiret laadimist nii CCS, CHAdeMO, kui universaalse Tüüp2 laadimisstandardiga elektriautodele.

Rohkem infot leiad Enefit Volt kodulehelt või laadimisäpist.