Enefit Volt ja CHAdeMO laadijad. Mida näitavad numbrid?

Meie poole on pöördunud mitmed elektriauto omanikud küsimusega, mis ootab ees avalikku laadimisvõrku ning kas CHAdeMO pistikuga laadimine kaob tulevikus sootuks. Enefit Volti eesmärk on olnud algusest peale luua kogu Eestit kattev laadimisvõrk, mis täidab igat tüüpi elektriautode vajadused. Nii see ka jääb.

Hetkel on Enefit Volti avalikus laadimisvõrgus kokku 197 laadijat. Nende seas on 138 otsikut, mis pakuvad laadimisvõimalust CHAdeMO standardile, 105 CCS-ile ning 151 näol on tegu aeglasemat laadimist võimaldavate Tüüp2 otsikutega.

Nagu numbritest näha, on CHAdeMO otsikuid kiirlaadimislahendustest enim.

CHAdeMO laadimispunktid jäävad alles ka tulevikus

Selleks, et pakkuda elektriauto omanikele laadimisvõrku, mis kattub nende ootustega, peame vaatama turul toimuvat. Statistika näitab, et CHAdeMO laadimisstandardit kasutavate sõidukite osakaal Eestis on võrdlemisi madal, moodustades umbes veerand kõikidest täiselektrilistest autodest. Peamiselt on nendeks Nissan Leafid ja Mitsubishi iMievid. Kõik uuemad mudelid on juba CCS standardile loodud.

CCS on CHAdeMO kõrval teine kiirlaadimist võimaldav laadimislahendus, mis toetab nii alalis- kui vahelduvvoolu laadimist ja võimaldab laadimiskiirust kuni 350kW. CCS laadimisstandardit kasutavad peamiselt Euroopa, USA ja Lõuna-Korea autotootjad.

Avalikku laadimisvõrku arendades arvestame nii oma praeguste kui tulevaste klientide vajadustega. Teisisõnu tähendab see, et me ei lõpeta CHAdeMO laadimise pakkumist, küll aga peame olema valmis kasutajate arvu suurendes CCS laadimispunkte juurde tooma.

Olemas on ka universaalsed lahendused

Koostöös asukoha partneritega lisame pidevalt juurde universaalseid, nii CHAdeMO kui CCS standardile sobivaid, ent aeglasemat laadimiskiirust pakkuvaid Tüüp2 laadijaid.

Paigaldame sellist tüüpi laadijaid kohtadesse, kus nad reeglina enim kasutust leiavad, muuhulgas kaubanduskeskuste ja majutusasutuste juurde või meelelahutusasutuste parklasse.

Nii saab näiteks kinno minnes auto laadima jätta ja tagasi tulles juba täis laetud akuga oma teekonda jätkata. Laadimine on lihtne, mugav, võimaldab samal ajal kokku hoida aega ja raha ning on parem ka akule.

Leia endale lähim laadija

Enefit Volti kliendid saavad meie kodulehel või avaliku laadimise rakendust kasutades valida enda jaoks välja sobilikud laadijad ja planeerida oma reisi nii, et need jääksid teele.

Selleks tuleb vajutada otsinguriba kõrval olevale filtri märgile ning valida soovitud pistiku tüüp, laadimiskiirus, pakett ja/või asukoha juurdepääs. Peale lahtrite täitmist kuvab kaart olemasolevad laadimispunktid, mis vastavad seatud tingimustele.

Enefit Volt mobiiliäpi saad endale alla laadida Google Play või App Store rakendusest. Laadimise alustamiseks, lõpetamiseks ning tasumiseks on vajalik isikliku konto olemasolu.

Küsimuste korral helista numbril +372 777 3030 või kirjuta info@enefitvolt.com. Meie klienditugi on avatud ja valmis sind aitama ööpäevaringselt.