Pärnumaa Kutsehariduskeskus sai praktilise õppe toetamiseks elektriauto laadijad

Pärnumaa Kutsehariduskeskus. Foto: Viktor Tund

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilased saavad täiendada oma praktilisi oskusi elektritranspordi sektoris: õppeväljakule on jõudnud kaks Enefit Volti avalikku laadimisvõrku kuulnud elektriauto laadijat.

„Kvaliteetne haridus ja praktilised kogemused loovad tugeva aluse Eesti tuleviku tööjõule. Enefit soovib olla aktiivne partner noorte spetsialistide arendamisel ja pakkuda neile võimalust omandada oskusi reaalsetes töötingimustes. Ootame alati ka oma ridadesse andekaid insenere ja tehnilisi eksperte,“ rääkis Edward Reeds, Enefiti energiateenuste ja taristu opereerimise ning varahalduse juht.

Kutsehariduskeskusele saadetud laadijad on osa laiemast kutsehariduse toetamise initsiatiivist, mille eesmärgiks on pakkuda tulevastele inseneridele, elektrikele ja teistele tehnilistele spetsialistidele praktilist kogemust ja teadmisi. Õppurid said oma käsutusse 22 kW AC laadija ning 50 kW DC laadija. Praktiliste harjutuste käigus loodetakse laadijatel esinevad vead tuvastada ning need parandada.

„Laadijate kasutamine meie õppeväljakul võimaldab õpilastel omandada praktilisi teadmisi ja oskusi, mis on vajalikud elektriautode tehnoloogiate arendamiseks ja hoolduseks. Sellised kogemused aitavad meil koolitada tulevasi spetsialiste, kes saavad panustada Eesti rohelisse ja jätkusuutlikku tulevikku,“ ütles Jüri Puidet, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse tehnikaõppeosakonna juhataja.

Pärnumaa Kutsehariduskeskus on Eestis täna kutsekoolidest ainus, kus tutvustatakse elektrivõrgu seadmeid õppuritele kohapeal ja arendatakse tulevaste võrguelektrike vajalikke kompetentse.

Lisaks Enefitile paneb õppeväljaku loomisele õla alla ka Elektrilevi, andes omalt poolt kasutada alajaama. Õppeväljaku loomise kulud aitas katta Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liit (EETEL) koos piirkonna elektrivaldkonna ettevõtjatega Clougrupp OÜ, Enersense AS, Leonhard Weiss OÜ, Connecto Eesti AS ja W.E.G. Eesti. Õppeväljakul saab harjutada õhuliinidel enamlevinud töövõtteid ja korraldada ohutustehnilist väljaõpet, arendades sellega jaotusvõrgu elektrike järelkasvu.