Enefit Volt vahetab sel suvel välja 38 Elmo laadijat

Eesti suurim elektriautode laadimisvõrk Enefit Volt paigaldab sel suvel 38 uut kiirlaadijat, vahetades välja samas asunud varem Elmo võrku kuulunud laadijad.

Tosin aastat tagasi paigaldatud laadijate asendamine moodsate ja tänapäeva elektriautodele sobivate laadijatega on osa Enefit Volti plaanist avalikku laadimisvõrku märkimisväärselt kasvatada, muutes samal ajal laadimise elektrisõidukite kasutajatele kättesaadavamaks.

Enefit Volti äriarendusjuhi Kert Pääbo sõnul asuvad uuendamisele minevad laadimispunktid peamiselt suurlinnade magalarajoonides ja maapiirkondades, kus on kasvav vajadus laadimislahenduste järele.

„Järgmise aasta lõpuks vahetame üle Eesti välja 79 senist Elmo laadimispunkti. Neist ligi pooled saavad uuendatud suve jooksul, hakates pakkuma laadimisvõimalust 76 sõidukile nii kortermajade ümbruses kui linnapiirist väljaspool,“ ütles Pääbo.

Tänaseks on esimesed laadijad uue ja kaasaegsema ilme saanud ning neid võib silmata Tallinnas Ülemiste, Väike-Õismäe, Pirita, Mustamäe, Sõjamäe, Sadama ja Rahumäe asumis, Padisel Valla poe ja Märjamaal keskväljaku juures. „2011. aastal rajatud Elmo laadijad olid mõeldud kiireks laadimiseks CHAdeMO laadimisstandardit kasutavatele Jaapani päritolu autodele. Tänapäeval on levinuimaks saanud Euroopas ja Ameerika Ühendriikides domineeriv CCS-standard, millest lähtuvalt paigaldame uued kaheotsalised laadijad just seda tüüpi elektriautode laadimiseks,“ selgitas Pääbo.

Hinnanguliselt kasvab uuenduslaine järgselt CCS-standardiga sõidukitele sobivate laadijate arv Eestis viis korda.

Lähikuude jooksul saab värskenduskuuri läbinud laadimispunkte näha ka Vormsil, Emmastes, Kuivastus, Karksi-Nuias, Kilingi-Nõmmes, Paides, Rakveres, Tartus, Jõgeval, Rõngus, Värskal, Kohtla-Järvel ja mitmetes teistes paikades. Laadijate täpsemaid asukohti vaata kaardilt.

Kuid Pääbo sõnul ei tähenda see, et töö laadimisvõimaluste arendamisel oleks tehtud. „Taristu ja teenuse kvaliteet peab liikuma elektriautode kasvuperspektiive silmas pidades paari sammu võrra eespool. Otsime aktiivselt võimalusi rajada uusi laadimispunkte ja kutsume teenusepakkujaid nagu kaubanduskeskused või majutusasutused ja muid ettevõtteid üles koostööle, et ühes klientidele parimad laadimisvõimalused luua”. Huvi korral võta meiega ühendust ja kirjuta info@enefitvolt.com või helista +372 777 3030.

Enefit Volt on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrgustik. Sajaprotsendiliselt rohelisel elektril põhinev võrk areneb pidevalt, pakkudes kiiret ja ülikiiret laadimist nii CCS, CHAdeMO, kui universaalse Tüüp2 laadimisstandardiga elektriautodele.