Täisteenusrent – lihtne viis muuta elektriauto omamine veelgi soodsamaks. Margrit Vambola kasutajakogemus

Margrit on värske elektriauto omanik, kes eelistab mugavust, kindlust ja terviklikke lahendusi. Peale auto soetamist otsustas ta endale rentida koduseks kasutamiseks ka Enefit Volti elektriauto laadija. Möödunud on mõni kuu, kuid juba saab Margrit kindlameelselt väita, et näeb rentimisel rohkem plusse kui isikliku laadija omamisel.

Räägi lähemalt, miks oled oma igapäevaseks transpordivahendiks valinud just elektriauto?

Olen valinud oma igapäevaseks transpordivahendiks just elektriauto päris mitmel erineval põhjusel.

Esiteks sai minu puhul kõige suuremaks otsustavaks argumendiks see, et elektriauto omamiskulud on väiksemad kui sisepõlemismootoriga autol. Fossiilsed kütused nagu bensiin ja diisel on kõvasti kallimad kui elektri tarbimine.

Elektriauto omamise puhul ongi suuresti valiku küsimus, kas maksta rohkem liisingu või kütuse eest. Samuti oli väga suureks plussiks see, et pangad annavad täna elektriautodele palju paremat intressi kui sisepõlemismootoritega autodele.

Kas ja kuidas on elektriauto omamine muutnud sinu sõiduharjumusi?

Kindlasti vajab elektriautoga sõitmine rohkem planeerimist. Olen oma autoga saanud käia ka väljaspool Tallinnat. Täna on elektriautode laadimine väga mugavaks ja kättesaadavaks tehtud ning põhimõtteliselt võib sellega kuhu iganes sõita.

Tooksin siinjuures välja väga suure plussina veel selle, et Tallinnas on kesklinna tsoonis võimalik elektriautot tasuta parkida.

Kasutad Enefit Volti elektriauto laadija täisteenusrenti. Miks just rendilahenduse kasuks otsustasid?

Otsustasin Enefit Volti elektriauto laadija täisteenuserendi kasuks just mugavuse tõttu. Minu jaoks tähendab see seda, et saan laadida autot siis, kui selleks vajadus tekib ja ilma kodust lahkumata. Samuti saan ajastada auto laadimist, mis tähendab veel soodsamat nn paagitäit.

Enefit Volti elektriauto laadija täisteenusrendi lepingu sõlmimine käis väga kiiresti ja mugavalt. Sain haldurilt kõigile küsimustele kiired vastused.

Laadija paigaldati kahe nädala jooksul pärast lepingu sõlmimist. See hõlmas nii laadimisjaama kui ka selle paigaldust. Lisaks on suureks plussiks see, et laadija paigaldamiseks pakub Enefit Volt väga mitmeid ja just kliendile sobivaid lahendusi. Kui mul ei õnnestunud alguses püstiku paigaldamine laadijasse, tulid Enefiti töötajad ja tegid video näitamaks, kuidas see täpselt käib.

Nii protsessi käigus kui ka järelteeninduses on klienditeenindus väga meeldiv ja sõbralik olnud.

Kas kasutad ka meie targa laadimise rakendust?

Targa laadimise rakendus on küll olemas, aga kuna olen väga värske elektriauto omanik, siis seda kasutada pole veel jõudnud.

Mis on sinu hinnangul elektriautode suurimad eelised võrreldes „traditsiooniliste“ sisepõlemismootoriga sõidukitega?

Leian, et hüvesid on nii mitmeid. Soodsamad ülalpidamiskulud, tasuta parkimine Tallinna kesklinnas, võimalus kasutada sõitmiseks bussiradasid. Enda auto põhjal võin öelda, et ka sõidukogemus on kindlasti kordades parem kui sisepõlemismootoriga autodega on varasemalt olnud. Salongivaikus on üks suur pluss.

Kui kasutada laadimisel roheelektrit, saame rääkida veelgi keskkonnasõbralikumast autost.

Millist nõu annaksid inimesele, kes kaalub elektriautole üleminekut ja koduse laadimislahenduse kasutusele võtmist?

Inimesel, kes kaalub täna elektriauto soetamist, soovitan teha selle osas kindlasti eeltööd ja selgitada välja enda vajadused ja ootused elektriautole. Täna saab sõltuvalt hinnaklassist ja aku suurusest soetada väga erinevate omadustega autot. Mina sain väga palju vastuseid Äripäeva raadiosaatest „Energiatund“, mille pealkiri oli „Elektriautod ettevõttesse: rahulolu oleneb autodest“.

Millisena näed sina kasutajana elektriautode tulevikku järgmise 10 aasta jooksul?

Elektriautode tulevik on ehk see, et autod saavad ka võrku tagasi elektrit anda ning üle Eesti tekib korralik avalik laadimistaristu.

Lõpetuseks, kui rahul oled nii elektriauto kui nutika laadimise kasutamisega üldiselt?

Olen väga rahul, kuna nii teenuse kättesaamine kui seadme kasutamine on ülimalt lihtne ja mugav. Samuti on seadme kuurent mõistliku hinnaga. Kindlasti näen rentimise juures rohkem plusse kui isikliku laadija omamises.