Mida teha, kui avalikku laadimispunkti kasutatakse kauem kui ettenähtud?

Mida teha, kui avalikku laadimispunkti kasutatakse kauem kui ettenähtud?

Aeg-ajalt tuleb elektriautode omanikel ette olukordi, kus laadima minnes märgatakse, et kõik olemasolevad laadimispunktid on parasjagu hõivatud. Kuidas käituda juhul, kui keegi kasutab laadijat kauem kui ettenähtud või on laadimise lõpetanud, aga see-eest auto ümber parkimata jätnud? Anname nõu.

Tegemist on ebameeldiva kogemusega iga juhi jaoks. Tarbetult laadimispunkti blokeeriv sõiduk tekitab järjekordi, takistab teistel oma sõiduvahendit laadimast ning võtab ruumi. Selleks, et olla tulevikus ise tähelepanelikum ning vältida sarnaste olukordade tekkimist, tasub meeles pidada järgmist.

Kontrolli laadimisjaama eeskirju

Laadimisjaamadele kehtivad erinevad hinnad ja parkimistingimused, sealhulgas ka kasutusaja piirangud. Enefit VOLT laadijaid saab avalikus ruumis kasutada ettenähtud aja jooksul, mille täitudes hakkab kehtima vastav ajatariif. Näiteks poolkiirlaadijaid (kuni 22 kW) saab kasutada kuni 180 minutit ning iga üleminuti eest tuleb maksta 5 senti.

Ajatariifi oleme rakendanud just selleks, et üks auto laadijat liiga pikaks ajaks ei hõivaks ning võimaluse saaksid ka teised. Parkimisalale sisenedes heida pilk Enefit VOLT veebi või äppi, kus on vastavad tingimused iga laadija kohta eraldi välja toodud.

Tähelepanu tasub pöörata ka parkla üldistele kasutustingimustele ja hinnakirjale.

Võta ühendust laadimisjaama operaatoriga

Avalikke laadimispunkte haldab reeglina kindel ettevõte või organisatsioon. Kui elektriauto omanik viibib parasjagu sõidukist eemal ja temaga ei ole võimalik otse suhelda, tulekski pöörduda laadimisjaama operaatori poole, näiteks VOLT laadijate puhul on selleks Enefit.

Laadimispunkti asukoha järgi on meie klienditeenindajatel võimalik auto omanik tuvastada, temaga ühendust võtta ja paluda sõiduk eemaldada.

Meie avaliku laadimisvõrgu klienditeenindus on avatud ööpäevaringselt. Anna oma murest meile märku helistades numbril 777 3030 või kirjutades meili aadressile info@enefitvolt.com.

... või parkla halduriga

Kui laadimispunkt paikneb avalikul tasulisel parkimisalal, on võimalus pöörduda ka ettevõtte poole, kes parklat haldab. Ettevõtte kontaktandmed on leitavad parkimisalale paigaldatud teabetahvlilt, kus on ühtlasi kirjas parkimist puudutavad tingimused.

Kui tegemist on parkimistingimuste rikkumisega, on parkla halduril õigus saata kontrolör kohapeale olukorda hindama. Rikkumise tuvastamise korral on kontrolöril õigus teha juhile vastav hoiatus või trahv.

Teavita kohalikku korrakaitset

Kolmas võimalus on teavitada ka kohalikku korrakaitset, näiteks politseid või munitsipaalpolitseid. Nemad saavad numbrimärgi alusel andmebaasist juhi tuvastada ning olla samuti abiks temaga kontakteerumisel.

Anname endast parima, et Enefit VOLT laadimispunktid oleksid igapäevaselt kättesaadavad kõigile soovijatele ning kinniparkimisi esineks minimaalselt. Oleme oma klientidele toeks elektriautosid ja nende laadimist puudutavate küsimuste korral.

Võta meiega ühendust