Rekordiline teetähis: Eesti Energia sai autoparki sajanda elektriauto

Enefiti elektriauto

Eesti Energia on järjepidevalt töötanud selle nimel, et suurendada elektriautode osakaalu oma autopargis ja seadnud eesmärgiks, et 2024. aastaks oleks 20% autopargist elektriline.

"Elektriautode kasutuselevõtt on oluline samm meie roheteekonnal. Saja elektriautoga on meil üks suurimaid keskkonnasõbralikke autoparke Eestis. Oleme seeläbi inspiratsiooniks nii oma klientidele kui ka teistele ettevõtetele. Tööandjana näeme, et meil on suur roll ka selles, et innustada oma töötajaid rohelisemalt mõtlema," sõnas Enefiti transpordi halduse juht Mango Oras.

„Paljud meie töötajad ongi oma esimese elektriauto kogemuse saanud meie üldautosid kasutades,“ märkis Mango. „Elektri ning bensiini- ja diiselmootoriga sõiduki suurim erinevus on laadimine ja sõiduulatus. Kui esimesed kogemused ja sõidud selja taga, langeb edaspidi valik enamasti just keskkonnasõbraliku ja vaikse elektriauto kasuks,“ selgitas Mango.

Kokku on Eesti Energia elektriautod liikunud juba ligi 1 500 000 kilomeetrit, säästes seeläbi kokku pea 250 tonni süsinikuheitmeid. „Töötajad kasutavad autosid igapäevaselt nii kliendikülastusteks kui ka objektide ja elektripaigaldiste ülevaatusteks,“ lisas Mango.

Leonid uues Enefiti elektriautos

Enefiti projektijuht Leonid Ljutskevitš, kes iganädalaselt kliente külastab, jagab enda kogemust elektriautoga.

“Meie klientideks on nii erakliendid kui ka korterühistud ja erinevad ärid. Viimase aasta jooksul olen käinud klientide juures pea alati ainult elektriautoga. Iga kohtumine kliendiga on minu jaoks võimalus sõita hea autoga ja teekonda nautida. Käed-vabad-süsteem võimaldab ka vahepeal olulised kõned ära teha, kuid eelkõige kasutan seda aega aju puhkamiseks ja mõtete korrastamiseks. Kui anda endale piisavalt aega mõelda, tulevad ka head ideed, kuidas klientide roheteekond ja kogemus meiega veelgi paremaks muuta,” selgitas Leonid.

“Elektriautot kasutades on mul alati väga hea võimalus suhelda meie klientidega, kuna kohtun nendega Volti laadijate juures. Kui lähen avalikku laadimisjaama Enefiti autoga ja rohelises Enefiti jopes, siis tuleb alati keegi minuga rääkima. Vestluse lõpus surume tavaliselt naeratades kätt ning liigume veel parema tujuga edasi. Sellised kohtumised toimuvad mitte ainult Tallinnas, vaid ka Narvas, Viljandis, Rakveres, Raplas – igal pool,” märgib Leonid.

Volti laadijate uus disain

Hiljuti andsime ka Enefit Volti laadijatele uue ilme. Enefitile kuuluvast üle 200 laadijast koosnev avalik laadimisvõrk on juba täna Eesti suurim, moodustades kolmandiku Eesti kõikidest avalikest laadimispunktidest. See arv saab lähiaastail veelgi täiendust, kui ettevõte laieneb oma avaliku laadimisteenusega Baltikumis ja Poolas.

Enefit Volti kui meie kõige nähtavama roheteekonna verstaposti avaliku laadimisvõrgustiku laadijaid said koduturgudel uue näo – nüüd nad ongi „roheverstapostid“.

Enne

Pärast