Nissan hakkab pakkuma Enefit Volti laadijaid

Nissan ja Enefit Volt sõlmisid kõiki Baltimaid katva pikaajalise koostöölepingu, millega Enefit Volt hakkab Nissani elektriauto ostjatele pakkuma laadijaid, nende paigaldamist ja järelteenindust.

Jaanuaris käivitunud koostöö hõlmab ka Nissanite edasimüüjate koolitamist, et avardada elektritranspordiga seotud teadmiste levikut nii era- kui äriklientide seas, et nad saaks teha targemad ja tulevikukindlamad valikud.

Eestis, Lätis ja Leedus Nissaneid maale toova Nissan Nordic Europe’i tegevjuht Margus Mikk märkis, et ettevõttel on kindel suund jätkusuutliku tuleviku poole ning tugevdada oma positsiooni Euroopa turul uute elektrifitseeritud sõidukite seeriaga.

„Nissan tugineb oma elektrialastele teadmistele ning tugevdab üleminekut elektrifitseeritud liikuvusele kaubamärgi seni kõige põnevama ja põhjalikuma mudelivalikuga,“ lausus Mikk. „Pärast otsust mitte investeerida sõiduautodes heitenormi Euro 7, ei too Nissan alates 2023. aastast Euroopas müüki ühtegi ainult sisepõlemismootoriga varustatud sõiduautot. Nissan astub julgeid samme liikuvuse viimiseks uue ajastusse ja prognoosib, et 2026. aastaks moodustab elektrifitseeritud autode osakaal müügist 75%, eesmärgiga jõuda kümnendi lõpuks 100%-ni. On oluline, et meil on klientidele laadimislahenduste pakkumiseks usaldusväärne partner Enefit Volti näol.“

Eesti Energia juhatuse liikme Margus Valsi sõnul võimaldab käivitunud koostöö pakkuda elektriauto ostjatele meelerahu, sest kõik laadimisega seotud küsimused lahendab täiendava pingutusega Enefit Volt.

„Enefit Volti eesmärk on pakkuda lihtsaid, mugavaid ja nutikaid elektriauto laadimislahendusi kodus, tööl ja teel kõikides Balti riikides ning olla elektriauto kasutamisel pikaajaline usaldusväärne partner,“ ütles Vals. „Nissan on vedanud elektriautode revolutsiooni enam kui kümme aastat, seades ka tulevateks aastateks väga kõrged sihid. Mul on hea meel, et oleme käivitanud pikaajalise strateegilise koostöö, et pakkuda klientidele parimaid lahendusi süsinikuneutraalse transpordi läbimurdel.“

Vals tõi välja, et Eesti Energia arendatavad nutikad energialahendused võimaldavad klientidel juba praegu vähendada elektriarvet ja näiteks koduse salvestuslahenduse abil teenida täiendavat tulu. Veelgi olulisemaks muutuvad targad energiateenused lähiaastail, mil taastuvenergia osakaal elektritarbimises suureneb oluliselt.

„Elektriautod muutuvad tänu tarkadele energialahendustele elektrisüsteemi lahutamatuks osaks, aidates tagada elektrisüsteemi töökindlust ja energiajulgeolekut, teenides sõiduki omanikule samal ajal tulu,“ märkis Vals.

Nissan oli 2022. aastal enim müüdud elektriautode kaubamärk Baltikumis. Kokku osteti 2022. aastal Baltikumis ligi 500 uut 100% elektrilist Nissanit. Maailma esimene massturu elektriauto Leaf käivitas revolutsiooni ja pani aluse moodsatele elektrisõidukitele. Alates selle turuletoomisest 2010. aastal on üleilmselt müüdud enam kui 600 000 Leafi ja nendega on läbitud üle 10 miljardi heitevaba kilomeetri.

Mullu klientideni jõudnud Ariya tähistab Nissani elektrifitseerimise teekonnal uut peatükki ja see on Nissani esimene täiselektriline kupee-crossover. Uus Townstar, Nissani täiselektrilise kompaktse tarbesõiduki järgmine põlvkond, on usaldusväärne, tõhus ja jätkusuutlik äripartner, mis on optimeeritud vastama klientide pidevalt muutuvatele vajadustele.

Enefit Volt Baltikumi suurimaid elektriautode laadimislahenduste pakkujaid, tegutsedes Eestis, Lätis ja Leedus. Enefit Volti avalikku võrku kuulub Eestis üle 190 laadija.