Enefit Volti kliendid läbisid 2022. aastal rekordilised 9,5 miljonit heitmevaba kilomeetrit

Eesti suurima elektriautode laadimisvõrgu Enefit Volt kliendid läbisid möödunud aastal Eesti teedel kokku enam kui 9,5 miljonit heitmevaba kilomeetrit, säästes ligi 1172 tonni süsinikemissiooni. Seda on 2,5 korda rohkem kui 2020. ja 1,5 korda rohkem kui 2021. aastal.

Enefit Volti äriarendusjuht Kert Pääbo sõnul on tal hea meel näha, et eestlaste huvi elektriautode vastu on jätkuvalt suur ning liigume koos Euroopa ja ülejäänud maailmaga rohelisema tuleviku suunas.

„Huvi elektriautode vastu kasvab pidevalt ja oleme väga lähedal hetkele, mil sisepõlemismootoriga auto ja elektriauto omamiskulud ühtlustuvad ning algab tõeline puhta transpordi läbimurre. Sellele lisavad omalt poolt juurde nii sõidukite kättesaadavuse paranemine, mudelirivide täienemine, aga ka tarbijate üleüldine usalduse kasv,“ sõnas Pääbo.

Et järgmistel aastatel veelgi paremat tulemust teha, tuleb Pääbo hinnangul jätkata elektriauto laadimisvõrgustiku laiendamisega ja selle töökindlust tõsta.

„Kogu Eestit kattev ja kõigile elektriautodele sobiv kiirlaadimisvõrk on puhta transpordi läbimurdeks kriitilise tähtsusega, sest annab särtsusõidukitega liiklejatele kindluse. Ligipääs kiirlaadijale peab alati käeulatuses olema. Elektriautode ja selle ökosüsteemi areng on 2022. aasta seisuga väga selgelt tuntav – Eesti avalike laadimispunktide arv jõudis mullu 400-ni ning ettevõtete huvi sektorisse ja laadimisteenuste pakkumise vastu on oluliselt kasvanud,“ märkis Pääbo.

Enefit Voltis käib igapäevaselt töö selle nimel, et pakkuda üha laialdasemat võimalust inimestele teha vajalikke autosõite samal ajal keskkonda kahjustamata.

“Täna moodustavad ainuüksi Volti laadijad ligi poole Eesti kõikidest avalikest laadimispunktidest. 2023. aastal alustame suuremas mahus laadimispunktide uuendamise ning laiendamisega, et aidata kaasa elektriautode kasutamise kasvule ning mugavale laadimiskogemusele,“ lisas Pääbo.

Enefit VOLT on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrgustik. Meie 100% rohelisel elektril põhinev võrk areneb pidevalt, pakkudes ülikiiret ja kiiret laadimist nii CCS, CHAdeMO, kui universaalse Tüüp2 laadimisstandardiga elektriautodele.

Rohkem infot leiad www.enefitvolt.com või Enefit Volt laadimisäpist.