Elinta Charge toodab tulevikukindlaid elektriautode laadijaid

Elinta Charge toodab tulevikukindlaid elektriautode laadijaid

Enefit Volti eesmärk on pakkuda nutikaid ja tulevikukindlaid laadimislahendusi, mis poleks võimalik ilma kõrgel tasemel laadijateta. Seepärast teeme koostööd rahvusvahelise haardega Leedu päritolu tootjaga Elinta Charge, kelle laadijad võitnud mainekaid auhindu.

Järgmise 10-15 aasta jooksul lisandub meie autoparki kümneid tuhandeid elektriautosid, mis tähendab vajadust neid laadida mitte ainult kiiresti ja avalikes sõlmpunktides, vaid eramute, kortermajade, äri- ja büroohoonete parklates ning paljudes teistes asukohtades, kuhu auto pikemaks seisma jääb. Elektriauto aku tervise ja elektrivõrgu seisukohalt ei ole mõistlik neisse punktidesse paigaldada võimsaid kiir- või ülikiirlaadijaid, vaid kuni 22 kW nö poolkiireid laadijaid.

Laadija peab sobituma keskkonnaga

Kuivõrd laadijad saavad linnakeskkonna lahutamatuks osaks, paneb Elinta Charge rõhku kolmele võtmevaldkonnale, et tagada laadimistaristu jätkusuutlikkus ja vastupidavus. Neist esimene on disain. Linnaruumi planeerimisel ei võeta arvesse mitte ainult hoonete välimust, vaid peetakse silmas detaile pargipinkitest laternapostideni. Et need sobiks visuaalselt linnaruumi ja oleksid vastupidavad pikaajalisele intensiivsele kasutamisele.

Neid aspekte peab silmas ka Elinta Charge, mille lipulaevaks kujunenud CityCharge V2 pälvis 2018. aastal maineka disainiauhinna Red Dot. Elegantse laadija tugev anodeeritud alumiiniumist korpus on vastupidav nii UV-kiirtele kui vandalismile, selle laadimisstaatust näitavad efektsed LED-ribad ja tume LED-ekraan tagavad kasutusmugavuse.

Elinta Charge turundusjuhi Aiste Mudenaite sõnul tõestab disainiauhind, et laadija peab ajaproovile vastu ja tundub oma keskkonnas värske ka paljude aastate pärast.

„Ilusat disaini toetab tipptasemel sisu. Meie insenertehnilised lahendused on nutikad ja komponendid pärnevad rahvusvahelistelt tipptegijatelt nagu Siemens, Mennekes, Hydro ja Phoenix Contact,“ ütles Mudenaite. „Laadijad on asjade interneti objektid. Internet võimaldab pakkuda mitmeid nutikaid lahendusi nagu dünaamiline koormusjuhtimine, võimsuse tasakaalustamine ja lisatulu teenimise võimaluste loomine näiteks laadija osaliselt avalikuks kasutamiseks andmisega.“

Laadija peab olema mugav, funktsionaalne ja vastupidav

Enefit Volt on Elinta Chargega teinud koostööd alates aastast 2020, mil hakati välja töötama tarka laadimisteenust. Enefit Volti äriarendusjuhi Kert Pääbo sõnul on laadimisteenuse kliendid Elinta Charge laadijad hästi vastu võtnud nii Eestis, Lätis, Leedus kui Poolas. Sarnane arusaamine mugavast ja tulevikku suunatud laadimisteenusest on võimaldanud uute lahenduste väljatöötamisel olla tõhus.

„Enefit Volt arendab laadimisteenust eesmärgiga muuta see sama lihtsaks ja sujuvaks kui on kõige tavalisema seadme ühendamine vooluvõrku, aga teha seda nõnda, et lisaks mugavusele oleks ka kliendi saavutatav kasu puhta transpordi kasutamisest maksimaalne,“ märkis Pääbo. „Laadija on seade, mida inimesed kasutavad igapäevaselt. See peab olema korraga funktsionaalne, vastupidav ja sobituma oma keskkonnaga. Elinta Charge täidab kõik need nõudmised.“

Elinta Charge ekspordib oma laadijaid ligi 30 turule peamiselt Euroopas, sh Skandinaaviasse, Baltimaadesse, Prantsusmaale ja Itaaliasse. Aga ka näiteks Austraaliasse ja Islandile. Enam kui 100 Elinta Charge laadijat on paigaldatud Prantsusmaale kuuluvale Korsika saarele, kus CityCharge V2 mudeli laadija on peamiselt kasutusel hotellide ja restoranide juures. Eeskätt selle võimaluse tõttu tasuda laadimise eest viipekaardiga.

Ühtekokku pakub Elinta Charge 10 seadistuses era- ja ärikasutuseks mõeldud vahelduvvoolu (AC) laadijaid.