Enefit VOLT on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrk

Liigume koos rohelisema tuleviku poole.


Hakka VOLTi kasutajaks ja laadi alla äpp!

Registreerin kasutajaks


Liitu meiega teel tuleviku poole

Enefit VOLTi nime all toovad Eesti Energia ja Elektrilevi elektriautode omanikeni kogu Eestit katva kiirlaadimisvõrgustiku ning peagi ka koduste ja ettevõttetele mõeldud elektriautode laadimislahendused, et muuta elektriauto kasutamine võimalikult mugavaks.

Elektriauto on keskkonnasõbralikum valik ning ka soodsam sinu rahakotile. Ühendame jõud, et anda panus transpordivaldkonna CO2 heitmete vähendamisse!


Laadijad kõikjal üle Eesti

Vaata, kus asub sulle lähim laadimispunkt.

Enefit VOLTil on kokku 176 laadimispunkti üle Eesti. Veebruaris lisasime Tallinnasse ja Tartusse 4 uut kiirlaadimispunkti, mis sobivad nii Euroopa (CCS) kui Jaapani (CHAdeMO) laadimisstandardiga elektriautodele. Uusi laadijaid hakkame lisama jooksvalt kogu aeg.

Laadimiseks registreeri end kasutajaks.

Leia lähim laadija

Kuidas teenust kasutada?


Laadi alla Enefit VOLTi äpp

Äpi kaudu saad leida endale lähima laadija ja maksta laadimise eest

Lae ja sõida!

Kohale jõudes ühenda kaabel autoga ning alusta laadimist äpi kaudu

Maksa mugavalt

Raha võetakse automaatselt kuu alguses maksekaardilt mahaPalju maksab?


Enefit VOLT võrgustikus on kolme eri kiirusega laadijaid. Maksad vastavalt laadija võimsusele ja laadimise kiirusele.


kuni

Poolkiirlaadija

0,22 €/kWh

pärast 180 min möödumist lisandub
ajatariif 0,05 €/min

Näide
20 kWh jagu laadimist:
Kestus: 55 min
Summa: 4,4 €


kuni

Kiirlaadija

0,24 €/kWh

pärast 60 min möödumist lisandub
ajatariif 0,1 €/min

Näide
20 kWh jagu laadimist:
Kestus: 25 min
Summa: 4,8 €


kuni

Ülikiirlaadija

0,35 €/kWh

pärast 60 min möödumist lisandub
ajatariif 0,2 €/min

Näide
20 kWh jagu laadimist:
Kestus: 7,5 min
Summa: 7,0 €


20 kilovatt-tunniga saad keskmise elektriautoga (nt Nissan Leaf'ga) sõita tavalistes oludes ligi 100 km. Näidise aeg ning summa on arvutatud laadija maksimaalse laadimisvõimekuse põhjal. Ajatariifi rakendame selleks, et üks auto laadijat liiga pikaks ajaks ei hõivaks ning võimaluse saaksid ka teised. Elektriautot laadides pea silmas ka parkla üldiseid kasutustingimusi ja parkimise hinnakirja. Hinnad sisaldavad käibemaksu.


Kui oled äriklient, siis küsi meilt personaalset pakkumist!

Palun personaalset pakkumistPeagi tulekul


Elektriautode laadimislahendused koju

Töötame selle nimel, et luua lahendus, mis teeks koduse elektriauto laadimise võimalikult lihtsaks ning üheks osaks sinu tänasest elektripaketist.

Elektriautode laadimislahendused äridele

Soovid muuta oma ettevõtte jalajälge väiksemaks ning samas hoida kokku kütusekuludelt? Peagi saame ka pakkuda lahendusi, mis võtavad arvesse äriklientide soove ja vajadusi.Tahad olla esimeste seas, kes meie uutest elektriautode laadimise lahendustest kuuleb?

Liitun infolistiga

Uudised


Avasime esimese ülikiirlaadija Tartus!

Avasime esimese ülikiirlaadija Tartus!

03.09.2020

Elektriautode laadimislahenduste pakkuja Enefit Volt avas koos Eesti suurima kütuste jaemüüja Olerexiga nende Tartus asuvas Aardla tanklas esimese ülikiire laadimispunkti Lõuna-Eestis.Korduma kippuvad küsimused


Kui soovid ka edaspidi laadimisvõrgustikku edasi kasutada, registreeri end Enefit VOLT kliendiks mobiiliäpi kaudu. Probleemide ja küsimuste korral saad edaspidi abi Enefit VOLT ööpäevaringsest klienditeenindusest telefonil 777 3030 või e-maili aadressil info@enefitvolt.ee

Kui soovid hakata Enefit VOLT kliendiks, on vaja läbi teha paar lihtsat sammu:

 • Laadi alla Enefit VOLT äpp, mille leiad App Store'ist või Google Play Store’ist
 • Loo kasutajakonto
 • Vali sobiv pakett
 • Lisa maksekaardi andmed
 • Tutvu kasutustingimustega, anna oma nõusolek ning oledki klient!

ELMO või Enefit VOLTi kiirlaadija kasutamine on lihtne:

 • Laadimiseks seiska auto mootor ja ühenda laadimisotsik autoga
 • Alusta laadimist mobiiliäpi kaudu või viipekaardiga
 • Laadimine algab kohe pärast äpi või laadija juures „Start“ nupu vajutamist.
 • Laadimise lõpetamiseks tuleb mobiiliäpis või laadija juures vajutada STOP nuppu.

Enefit VOLT laadimiskaart (RFID-kaart) on plastikkaart, mida saab kasutada Enefit VOLT laadijates laadimise alustamiseks ja lõpetamiseks mobiiliäpi asemel. Laadimiskaarti soovitame siis, kui sa ei kasuta mobiiliäppi või liigud piirkondades, kus mobiilne andmeside võib olla katkendlik.


Esimene laadimiskaart on tasuta ning edastatakse teile kuni nelja tööpäeva jooksul pärast registreerimist. Laadimiskaarti saad juurde tellida iseteenindusest või äpist paketivaliku juurest. Järgnevate laadimiskaartide hind on 3€

Maksta saad selle maksekaardiga, mille registreerides esitasid. Raha võetakse kontolt maha automaatselt kord kuus eelneva kuu laadimiste eest. Kogu laadimiste ajalugu on nähtav nii mobiiliäpis kui iseteeninduses. Järgneva kuu alguses edastame teile väljavõtte ka e-posti aadressile.

 • Veendu, kas auto on täielikult välja lülitatud
 • Proovi protsessi uuesti alustada (ühenda kaabel lahti nii laadijast kui ka autost ning alusta äpi kaudu uuesti)
 • Kui muu ei aita, siis võta ühendust klienditoega telefonil 777 3030. Laadija võib olla ajutiselt rikkis.

Elektriline transport on kiirelt arenev transpordiharu, mis võib maailma vallutada kiiremini, kui me seda arvame. Elektriautode kiirlaadimisteenust arendab Eesti Energia koos Elektrileviga, kes on Eesti suurim võrguettevõte. Elektrilevi kogemus ja teadmistepagas suurte võrkude arendamisel on unikaalse väärtusega. Kuna elektriautode laadimisvõrk on otseselt seotud elektrivõrguga ja elektriautode arvu kasv seab väljakutse ka elektrivõrgu võimekusele, on kõige mõistlikum suuri võrke koos arendada. Elektrilevi teab üldist elektritarbimist arvestades, millised on olulised sõlmkohad laadimispunktide paigaldamiseks. Samas oskab teha optimaalseid investeeringuid elektrivõrku, mis tagaksid vajalikud laadimisvõimsused ka tuleviku tarbeks, kui elektriautode arv hakkab hüppeliselt tõusma. Nii saame võrku efektiivselt ja ressursse säästvalt arendada ning tagada klientidele võimalikult hea hinnaga parima teenuse.

 • Viime elektriautode avaliku laadimise uuele tasemele.
 • Muudame laadimise oluliselt kiiremaks. Meil on plaanis tõsta mitmetes asukohtades laadijate võimsust, et seniseid laadijaid saaks kasutada täisvõimsusel ehk 50 kW.
 • Liigume selles suunas, et erinevat tüüpi elektriautosid saab laadida enamikes jaamades. Uutes laadijates lisandub lisaks ChaDeMo laadimispistikule ka CCS-pistikust laadimise võimalus.
 • Jälgime klientide harjumusi ja täiendame võrgustikku nii, et kiire ja mugav laadimine oleks kõikjal kättesaadav.
 • Muudame laadimise eest tasumise lihtsamaks ja mugavamaks.

Selleks, et äpp eestikeelseks muuta, tuleb iPhone’s liikuda järgnevalt: Settings>General>Language & Region. Esimese valiku Preferred language order all tuleb vajutada nuppu Add language ning valida avanenud menüüst Eesti. Kui keel on loetellu lisatud, tuleb ekraani ülemisest paremast nurgast valida Edit ning lohistada eesti keel nimekirjas esimeseks. Seade teatab, et iPhone’i keel jääb endiselt inglise keelseks, kuid äpp kasutab nüüdsest eesti keelt. Viimaks vajuta OK. Pane tähele, et peale seadme taaskäivitamist võivad mitmed teised rakendused samuti eesti keeles olla.


Android-telefonis keele muutmiseks tuleb seadme rakenduses liikuda Settings>Language & input. Valige Select a language alt eesti keel ning vajutage paremas ülaosas käsku Choose.

Toetame Visa ja MasterCard krediit- ja deebetkaarte. Kui nende kaartidega maksmine ebaõnnestub, siis kontrollige, kas kaart on internetimakseteks avatud ning liidetud turvaliste internetiostude programmiga.


Me ei toeta Maestro, Amex ning Diners kaartidega makseid. Revolut pangakaartidega võib võtta tavapärasest kauem aega 1€ broneeringutasu tagastamine.

Ärikliendid saavad sarnaselt erakliendiga registreerida ennast mugavalt e-teeninduses või äpis. Teenuse kasutamiseks palume sisestada ettevõtte krediit- või deebetkaart ning maksed hakkavad toimuma kord kuus automaatselt. Juhul, kui selline makselahendus teile ei sobi, palume võtta ühendust info@enefitvolt.com või telefonil 777 3030.


Ärikliendid, kellel elektriautodest koosnev autopark on suurem kui 5 elektriautot, ootame täitma päringuvormi.

VOLTi äpp töötab nutitelefonides operatsioonisüsteemi platvormidel:

 • iPhone: iOS 10.3 või uuem
 • Android: versioon 4.2 või uuem

Enefit VOLT laadimisvõrgus on erinevat tüüpi laadijad, mille laadimisvõimsus ja hinnastamine on erinev, et vastata klientide erinevatele ootustele ja vajadustele. Laadijaid võimsusega 50 kW nimetatakse kiirlaadijateks. Need võimaldavad 20kWh ehk tavalise elektriauto (nt Nissan Leaf) ligikaudu 100km läbisõitu laadida vähem kui poole tunniga. Laadijaid võimsusega 22kW nimetatakse poolkiireteks laadijateks ja nendega saab umbes sama hulga energiat akusse vähem kui tunniga. Samuti on meil võrgustikus 50 kW laadijaid, mis kohati on piiratud võrguliitumise poolt. Neid oleme kodulehel tähistanud 35 kW laadijatena. Neist osade võimsuse suurendamise 50 kW peale on meil kavas. Oluline on silmas pidada, et 22, 35 ja 50 kW tähendab maksimaalset võimalikku laadimisvõimsust. Laadimisolukorras võib kiirust mõjutada aku seisukord, täituvus ja teised tegurid. Lisaks toimub Terra 51 laadijamudelites ehk vanades ELMO laadijates võimsuse jagunemine autode vahel juhul, kui laevad kaks autot korraga. Uutes kiirlaadijates on võimalik laadida korraga ühel elektriautol, et tagada kliendile ligikaudu 50 kW laadimiskiirus.