Paigaldasime elektriauto laadijad, et käia aja ja tehnoloogiaga kaasas

Paigaldasime elektriauto laadijad, et käia aja ja tehnoloogiaga kaasas

Elektriauto laadimise võimaluse loomist oma töötajatele ja klientidele peab oluliseks üha suurem hulk ettevõtteid, kes näevad selles võimalust toetada inimeste valikute kallutamist keskkonnasõbralikumate otsuste suunas.

Enam kui 80 protsenti kõigist elektriauto laadimistest toimub kodus või tööl ehk seal, kuhu auto jääb seisma pikemaks. Kui era- või ridamajas on isikliku koduse laadimisvõimaluse loomine lihtne, siis kortermajade jaoks on lahendused alles väljatöötamisel. Kuigi avalikke laadijaid on rohkem ja lähemal kui kunagi varem, saavad tööandjad anda täiendava tõuke selle suunas, et inimesed kaaluksid elektriauto soetamist.

Vähemalt laadimisele kuluva aja vähendaks see kasutaja jaoks miinimumini, sest nagu klassikud ütlevad, võtab elektriauto laadimine aega 20 sekundit: 10 laadimiskaabli ühendamiseks ja laadimise alustamiseks ning 10 laadimise lõpetamiseks ja kaabli lahtiühendamiseks. Aku saab täis tööl viibimise ajal märkamatult.

Tank soovib pakkuda lahendusi, mis vaatavad pikemalt ette

Kui Filter otsustas laadijad osta, siis loovagentuur Tank valis oma Tallinna südalinnas asuva kontori juurde kahe auto laadimist võimaldava Elinta Citycharge’i rendilahenduse. Muide, just Tanki loovatest peadest sündis 2019. aastal Enefit Volti visuaalne identiteet ehk see, kuidas Volt välja näeb.

Tanki tegevjuhi Marge Kari sõnul otsustati elektriautode laadija paigaldada Tanki uue kontori ette selleks, et käia aja ja tehnoloogiaga kaasas ning pakkuda lahendusi, mis vaatavad pikemalt ette.

„Elektriauto on osadel meie klientidel ning ka töötajatel. Sestap soovisime, et neil oleks võimalus vajadusel oma sõidukit mugavalt laadida ning mitte muretseda, kas jõuab järgmisele kohtumisele või koju,“ lausus Kari. „Renditeenuse pakett on meile mugav lahendus, sest leping tagab teenuse paindliku kasutuse ning laadija töökorras hoidmisega tegeleb Enefit Volt.“

Tank kolis esinduslikku kontorihoonesse Tõnismäel 2021. aasta märtsis ja laadija paigaldamiseni jõuti augustis, kui oli selgunud, et mõni töötaja juba kasutab elektriautot ning mitmed kaaluvad senise vahetamist särtsusõiduki vastu. Meeldivalt üllatunud on olnud ka elektriautot kasutavad külalised.

Filter AS soovib jätkusuutlikkuse põhimõtted viia oma inimeste igapäevaellu

Samuti enda töötajate tarbeks Enefit Volti elektriauto laadijad paigaldanud ettevõte on Filter, mis pakub terviklahendusi ja tooteid energia tootmise ning veetöötluse alal. Esimesed laadijad paigaldas Baltimaades, Bulgaarias, Poolas, Valgevenes ja Venemaal tegutsev ettevõte oma Peetris asuva büroohoone juurde.

Filter paigaldas laadijad eelkõige põhjusel, et ettevõttesse soovitakse kaasaegseid rohelisi lahendusi. Firma üheks eesmärgiks on pakkuda oma töötajatele võimalust elektriautode laadimiseks ja soovitakse antud suunas liikumist toetada.

Ühtlasi on Filter planeerimas uue tootmishoone ehitusprojekti ja ka sinna on elektriautode laadijad sisse arvestatud. Kuivõrd ettevõtte tegevuspõhimõtteks on jätkusuutlik tegutsemine ja oluliseks peetakse ressursside efektiivset kasutamist, keskkonnahoidlikkust ning -ohutust lahenduste väljatöötamisel, projektide elluviimisel ja hooldustegevustes. Soodustades elektriautode kasutamist, luuakse võimalus oma inimestel neid põhimõtteid edasi kanda ka igapäevaelus.

Enefit Volti kasuks otsustas Filter terviklahenduse ja selle usaldusväärsuse tõttu. Lisaks oli oluline võimalus ettevõtte laadijates kasutada sama kaarti, mida üleriigilises avalikus võrgus. Ühine kaart tähendab kasutusmugavust. Lisaks on ettevõttel tänu läbimõeldud süsteemile väga lihtne omada ülevaadet elektriautode laadijate kasutamisest.

Enefit Volti äriarendusjuhi Kert Pääbo sõnul on tööandjatel läbi elektriautode laadimisvõimaluse pakkumise kui särtsusõidukite soetamise võimsad hoovad inimeste autokasutuse mõjutamisel.

„Kümned Eesti Energia töötajad on saanud esimese elektriauto kogemuse just ühiskasutuses olevate sõidukitega ning mitmedki neist auto vahetamisel langetanud valiku elektri kasuks,“ lausus Pääbo. „Pole vahet, kas ettevõte soovib soetada laadija mõne töötaja ja külalise auto laadimiseks või majandab suurt autoparki, Enefit Voltil on ainulaadne võimekus pakkuda Eestis, Lätis ja Leedus terviklahendust alates planeerimisest ja projekteerimisest kuni igapäevase hoolduse ja konsultatsioonini.“

Enefit Volti pakutavate laadimislahendustega saab tutvuda ja mugavalt esialgset pakkumist küsida kodulehel.