Paigaldasime Kuressaarde Saaremaa esimese Euroopa autode kiirlaadimisjaama

Paigaldasime Kuressaarde Saaremaa esimese Euroopa autode kiirlaadimisjaama

Paigaldasime Kuressaarde, aadressile Raekoja 6, uue Enefit Volt kiirlaadija, mis vahetas välja senise, vana ABB laadija. Ootame kõiki elektriautot omavaid saarlasi ja ka külalisi uut laadijat kasutama! Korraga saab laadida üks auto ning võimalik on laadida nii Jaapani kui ka Euroopa päritolu elektriautosid.

Täna on Enefit Volt-il Saaremaal kokku 7 laadijat ja asukohta, lisaks asub üks laadija Muhus, Kuivastu sadamas, kus elektriautode omanikud oma sõidukeid laadida saavad. Katame seega tervet Saaremaad ja arvestades tänast laadijate arvu, on see võrgustik hetkel optimaalne ja vastab ootustele.

Uue Enefit Volt Kuressaare laadija näol on tegemist kiirlaadijaga, kus laetakse autosid kuni 50kW võimsusega. Laadija on varustatud nii CCS kui ka CHAdeMO laadimispüstolitega (CHAdeMO on Jaapani autodele ja CCS on Euroopa autodele). Võimalik on laadida ka Tesla autosid, kasutades Teslale vajaminevaid vaheadaptreid. Tegemist on kaasaegseima ja esimese Euroopa autodele mõeldud kiirlaadimisjaamaga Saaremaal.

Uue laadija peamiseks eeliseks vanaga võrreldes on see, et nüüd saab ka Euroopa elektriautosid laadida kiiresti ehk kuni 50kW võimsusega. Vanas laadijas oli Euroopa autode laadimine üle kahe korra aeglasem. Jaapani autodele säilivad senised tingimused ning nemad saavad ka uues laadijas laadida kuni 50kW võimsusega.

Kuressaare laadija vahetus oli vajalik, kuna tarbimine on seal suur. Lisaks võimaldab uus laadija nüüd ka saabuvatel turistidel oma elektriautot mugavamalt kiirelt laadida, pakkudes samal ajal võimaluse uudistada Kuressaare linna vaatamisväärsusi. Lisaks saab siis täislaetud akuga sõita mugavalt üle Saaremaa ning tutvuda ka teiste vaatamisväärsustega.

Enefit Volti laadimisvõrku arendava Enefit Connecti juhatuse esimehe Jaanus Tiisvendi sõnul analüüsib Enefit Volti tiim pidevalt klientide vajadusi. „Tõstame selle põhjal peatselt, loodetavasti veel enne suve ka Kuressaare Olerexis asuvas laadijas liitumisvõimsust, et autoomanikud saaksid veelgi kiiremini seal oma elektriauto laetud. Kuna elektriautode areng on üha kiirenev, loob see vajaduse laadimisvõrgustikku pidevalt arendada ning seda ka Saaremaal. Seega hoiame edaspidigi arengutel silma peal!“ ütles Tiisvend.

11. veebruaril oma esimest tegevusaastat tähistanud Enefit Volt on suurim Eestit kattev elektriautode avalik laadimisvõrk ligi 180 laadimisjaamaga üle kogu Eesti.

Avalikele laadimisjaamadele lisaks pakub Enefit Volt laadimislahendusi ka koju ja ettevõtetele. Üha enam on neid hotelle ja kohvikuid, kes seisavad oma klientide mugavuse eest hea ning soovivad külastajatele pakkuda elektriauto laadimisvõimalusi oma äri vahetus läheduses.

Elektriautole sobiliku laadimislahenduse aitab valida laadija valiku abimees Enefit Volti kodulehel www.enefitvolt.com.