Enefit Volti tark elektriauto laadimine võimaldab elektrikulult kärpida kuni poole

Enefit Volti tark elektriauto laadimine võimaldab elektrikulult kärpida kuni poole

Eesti suurim elektriautode laadimisteenuste pakkuja Enefit Volt lõi kasutajate jaoks nutirakenduse, mis kasutab laadimiseks ainult parima hinnaga elektrit. Automaatselt toimiv lahendus võimaldab laadimiskulusid kärpida kuni 50 protsenti.

Kõigile elektriautodele sobiva Enefit Volti targa laadimise kasutamiseks tuleb rakendusse sisestada vaid soovitud laadimismaht ja laadimise lõpetamise kellaeg ning ühendada laadimiskaabel autoga. Pärast seda valib rakendus ise kõige soodsama hinnaga tunnid auto laadimiseks ning juhib laadimist vastavalt.

Näiteks juhul, kui autot kasutatakse igapäevaselt linnasõitudeks ja koju saabumise ning lahkumise aeg on sarnane, tuleb esimesel kasutuskorral sisestada soovitud laadimismaht ja laadimise lõpetamise aeg ning järgmistel kordadel piisab laadimise alustamiseks ainult laadimiskaabli ühendamisest, sest valikud on juba salvestatud.

Enefit Volti ärijuhi Kert Pääbo sõnul muudab tark laadimine elektriauto omamise soodsamaks, mugavamaks ja lihtsamaks, sest kõige odavama elektri kasutamiseks on igapäevaselt tarvis teha sisuliselt ainult kaks liigutust: laadimiskaabel ühendada ja pärast lahti ühendada. Kõik muu teeb rakendus ise.

„Tark laadimine võimaldab elektriauto omamise muuta oluliselt soodsamaks, sest ainuüksi laadimise kuludelt võib säästa kuni 50 protsenti. On selge, et elektrihinna suured kõikumised jäävad püsima kauaks, kuid elektriauto laadimisel teeb hindade jälgimise töö ära nüüd meie rakendus,“ ütles Pääbo. „Harilikult ei sõida inimesed päevas üle 50 kilomeetri ja sellele kulunud elektrienergia saab meie targa kodulaadijaga hõlpsasti odavatel tundidel täis laadida. Arvestades, et bensiiniliitri hind on juba ligi 2 eurot, võib isegi vähem kui 20 000-kilomeetrise aastase läbisõiduga kuluda mootorikütusele üle 2000 euro.“

Enefit Volti targa laadimise rakenduse kasutamiseks tuleb alla laadida Eesti Energia mobiiliäpp, kuhu laadimisteenuse klientidel ilmub automaatselt laadija juhtimise funktsioon. Targa laadimise teenust saab kasutada nii börsi kui fikseeritud hinnaga elektripakettide puhul. Esimesel juhul kasutab rakendus börsihinda, teisel alustab laadimist öise soodsama hinnaga ajal.

„Elektri- ning bensiini- ja diiselmootoriga autode hinnad ühtlustuvad lähemate aastate jooksul, mis tähendab kümnete tuhandete särtsusõidukite lisandumist meie elektrisüsteemi. Meie ainus valik on tark ja veel targem laadimine, sest see võimaldab ennetada investeeringuid võimsamasse elektrivõrku ja seeläbi hoida kokku kõigi tarbijate raha,“ selgitas Pääbo.

Elektriautoga saab igaüks anda olulise panuse puhtamasse keskkonda, sest keskmise läbisõidu juures paiskab fossiilkütusel sõitev auto aastas õhku ligi 2,5 tonni ehk väiksema veoki kaalu jagu heitmeid. Targa laadimisteenuse kasutamiseks ei ole tarvis teha suurt ühekordset investeeringut, vaid täisteenuslahenduse koos hooldusega saab rentida soodsa kuutasu eest.

Targa laadimisteenuse kasutamiseks ei pea olema Eesti Energia lepinguline klient, kuid kasutaja jaoks teeb see elu lihtsamaks, sest nii saab kõiki energiateenuseid hallata ja nende kulu jälgida ühest kohast. Enefit Volt avaliku laadimisteenuse kasutamiseks tuleb jätkuvalt kasutada eraldi rakendust.