Enefit Volt lisas kümnele laadijale mugavamaks kasutamiseks fikseeritud Tüüp2 kaabli

Enefit Volt lisas kümnele laadijale mugavamaks kasutamiseks fikseeritud Tüüp2 kaabli

Eesti suurim elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt lisas kümnele avalikule laadijale fikseeritud Tüüp2 kaabli, et muuta elektriauto kasutamine lihtsamaks ja mugavamaks.

Kui CCS ja CHAdeMO standardiga kiirlaadijate puhul on kaabel alati laadija külge fikseeritud, siis poolkiireks laadimiseks vahelduvvoolu (AC) pistikust tuleb enamasti kasutada autos olevat laadimiskaablit. Põhjuseks asjaolu, et sõltuvalt automudelist võib laadimiseks tarvis olla Tüüp2 või Eesti harvem esinevat Tüüp1 laadimisotsikut.

Lähtuvalt klientide tagasisidest otsustati kümnele sagedasti kasutatud laadijale lisada fikseeritud Tüüp2 kaabel, et parandada CCS-laadimisstandardiga elektriautode laadimisvõimalusi eeskätt Tallinnas, kus nende arv kerkib kõige kiiremini.

Enefit Volt tootejuhi Kert Pääbo sõnul kasvab elektriautode kasutajate arv iga kuuga mitte ainult autoomanike, vaid ka rentnikena. Kuivõrd paljudel neist on varasem kokkupuude elektriautodega põgus ja rendiautod sageli CCS-standardiga, otsustatigi täiendus ellu viia.

„Poolkiire laadimine on ideaalne valik neile klientidele, kes teavad, et autot laadima parkides jääb see sinna kauemaks. Näiteks ootab ees pikem poekülastus või töine kohtumine. Laadimine on küll aeglasem, ent hind soodsam,“ selgitas Pääbo. „Oluline sihtgrupp on ka rendiautode kasutajad, kelle puhta transpordi poole meelitamisel on teinud suure töö ELMO Rent. Just koostöös nendega saidki esimesed kümme kohta välja valitud.“

ELMO Rendi partner Enn Laansoo Jr märkis, et kasvava ettevõttena, mille autopark täieneb pidevalt erinevate elektriauto mudelitega, tuleb oma kliendile pakkuda muretut ja lihtsat laadimist.

„Uued laadimisotsikud aitavad meid selles oluliselt edasi ja on märk sellest, kuidas Eesti laadimistaristut saab nutikalt edasi arendada,“ lausus Laansoo Jr.

Fikseeritud Tüüp2-laadimiskaabliga laadijad on Tallinnas Tähesaju, Ülemiste City, Tammsaare ärimaja, Haabersti Rimi, Viimsi keskuse, Viru keskuse, Teaduspark Tehnopoli ja Marienthali keskuse laadijal. Tartus sai esimesena fikseeritud Tüüp2 kaabli Eedeni keskuse laadija Annelinnas.

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub ligi 180 laadijat, millele aasta jooksul lisandub nii uusi laadimispunkte kui laadijaid. Enefit Volt võrgus saab laadida nii Euroopa (CCS) kui Jaapani (CHAdeMO) laadimisstandardiga sõidukeid.

Maailma ühe esimese elektriautode sõidujagamise ettevõtte ELMO Rent autopark kasvab käesoleval aastal vähemalt 100 keskkonnasõbraliku autoni, millest pea 80% saavad olema CCS laadimistaristut kasutavad autod.