Enefit Volt ja Circle K kahekordistavad sel aastal ühiste laadimisjaamade arvu

Enefit Volt ja Circle K kahekordistavad sel aastal ühiste laadimisjaamade arvu

Eesti eelistatuim mootorikütuste jaemüügifirma Circle K ja suurim elektriautode laadimisteenuste pakkuja Enefit Volt lisavad senisele neljale ühisele laadimisjaamale veel neli laadimispunkti Tallinnasse, Jürisse ja Lääne-Virumaale.

„Circle K usub, et elektritransport on lähituleviku transport nii Eestis kui kogu Euroopas, mistõttu oleme hoogsalt arendamas elektriautode kiirlaadimise võrgustikku, soodustamaks kiiremat elektriautodele üleminekut Eestis. Circle K teenindusjaamades peavad saama tankida kõik meie kliendid, olenemata sellest, kas nad on valinud vedelkütusel, vedelgaasil või elektril liikuva sõiduki,“ lausus Circle K mootorikütuste tootejuht Teedo Melts.

Kõigile elektriautodele sobivad ülikiirlaadijad paigaldatakse Tallinnasse Kristiine ja Lääne-Virumaale Haljala teenindusjaama. Neist esimene võimsusega kuni 150 ja teine kuni 320 kW ehk sõltuvalt elektriautost võib 100 kilomeetri läbimiseks vajaliku energiahulga neis laadida mõne minutiga. Peterburi tee äärde ja Jürisse Tallinna ringteel rajatakse 50 kW kiirlaadijad, mis hiljem on kavas asendada samuti ülikiirlaadijatega.

Enefit Volti ärijuhi Kert Pääbo sõnul kasvab nõudlus kõigi elektriautode jaoks sobivate kiir- ja ülikiirlaadijate järele pidevalt ning koostöö Circle K-ga võimaldab pakkuda elektriauto kasutajatele kvaliteetset laadimiskogemust punktides, mida inimesed on juba harjunud külastama.

„Kiire, mugav ja alati lähedal asuv elektriautode laadimisvõrk on puhta transpordi läbimurdel võtmetähtsusega, sest pakub kasutajatele turvatunde ja kindluse, et laadija on alati sõiduulatuses. Enefit Volti ja Circle K koostöös rajatavad ülikiirlaadijad võimaldavad sõltuvalt auto võimekusest pakkuda laadimiskogemust, mis on kiiruse poolest lähedane bensiini- või diiselauto kasutamisele,“ ütles Pääbo.

Circle K-l on üle Eesti kokku 79 teenindusjaama ning kaheksas teenindusjaamas ka elektriautode laadijad. Tänase päeva seisuga on Circle K 350kW võimsusega elektriautode laadijad Häädemeestel ja Märjamaal, 150 kWh võimsusega elektriautode kiirlaadijad Tallinnas Laagris, Õismäel ja Järvel ning 50kWh kiirlaadijad Häädemeestel, Jõhvis Tartu ja Narva maanteel ning Aravetel.

Enefit Volt avalikus laadimisvõrgus on ligi 200 laadijat 13 maakonnas. Neist viiendik on kõigile elektriautodele sobivad CCS/CHAdeMO kiir- või ülikiirlaadijad. Endale lähima laadija leiab Enefit Volti kodulehelt www.enefitvolt.com või laadimisäpist.