Enefit Volt avas Järve Circle K teenindusjaamas uue elektriautode ülikiirlaadija

Enefit Volt avas Järve Circle K teenindusjaamas uue elektriautode ülikiirlaadija

Eesti suurimat avalikku elektriautode kiirlaadimisvõrgustikku omav Enefit Volt paigaldas koostöös Circle K-ga Tallinna Järve teenindusjaama uue elektriautode ülikiirlaadija, mis on alates juuni algusest teenuseks avatud.

Järve Circle K teenindusjaamas asuv uus ülikiirlaadija on võimsusega 161 kW ning pakub nii 400V kui ka 800V akudega autodele maksimumvõimsust kuni 161 kW sõltuvalt automudelist. Lisaks ülikiirlaadijale saavad kliendid laadimispunktis kasutada ka universaalset 50 kW kiirlaadijat. Mõlemad laadimisjaamad võimaldavad laadimiseks ühendada nii Euroopa kui ka Jaapani laadimisstandardiga elektriautosid.

„Töötame järjekindlalt Enefit Volt laadimisvõrgustiku laiendamise ja uuendamise nimel ning soovime, et meie pakutavad laadimisvõimalused oleksid elektriautode omanikele alati soodsad, kiired ja lähedal. Uus asukoht Enefit Volt laadimisvõrgus Järve Circle K teenindusjaama näol just sellesse ka panustab, sest oleme kohal seal, kus autoomanikud niigi harjunud käima on. Loodan, et meie tänased ja uued kliendid võtavad uue asukoha kenasti omaks,“ sõnas Enefit Volt äriarendusjuht Kert Pääbo.

Järve Circle K teenindusjaama näol on tegu Enefit Volt laadimisvõrgustikus uue asukohaga. Värskeim ülikiirlaadija on järjekorras juba neljas, mille Enefit Volt aasta jooksul Eestis paigaldanud on. Lisaks Järvele asuvad ülikiirlaadijad ka Tallinna Haabersti ja Laagri Circle K ning Tartu Aardla Olerexi teenindusjaamadesLisaks kavandavad Enefit Volt ja Circle K koostöös uusi laadijaid veel mitmesse teenindusjaama üle Eesti.

„Sisepõlemismootoritega sõidukite ja transpordisektori koguenergia vähendamise vaates on Eesti puhul kõige efektiivsem panustada elektriautode kasutuselevõttu ning laadimistaristu arendamisse. Elektritransport on lähituleviku transport nii Eestis kui kogu maailmas, kuna taastuvelektri kasutus annab ca 50% energiakokkuhoidu kilomeetri kohta. Just seetõttu oleme hoogsalt arendamas elektriautode kiirlaadimise võrgustikku, soodustamaks kiiremat elektriautodele üleminekut Eestis,“ lausus Circle K peadirektor Kai Realo.

Ta lisas, et kuna kõik suurimad autotootjad investeerivad massiliselt oma autopargi elektrifitseerimisse, muutuvad elektrisõidukid lähiaastatel märksa odavamaks ja vastupidavamaks, mistõttu on oodata elektrisõidukite hüppelist kasvu Eesti teedel. „Liitiumakude hind on viimase 10 aastaga kukkunud kümnekordselt ja selle trendi jätkudes on ca 5 aasta pärast elektriauto ja sisepõlemismootoriga auto hind võrdne, mis annab viimase tõuke, et valida elektril sõitev keskkonnasäästlik sõiduk,“ selgitas Realo.

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub praeguseks 185 avalikku laadijat üle Eesti ning võrgustik on pidevalt kasvav. Lisaks avalikele laadimisvõimalustele pakub Enefit Volt laadimislahendusi ka koju ja äridele.