Elektriauto laadimine muutub üha lihtsamaks: tutvu uuemate lahendustega

Elektriauto laadimine muutub üha lihtsamaks: tutvu uuemate lahendustega

Inimesed, kes mõtlevad keskkonnasõbralikuma elektriauto soetamise peale, ei pea enam muretsema, kas seda on kuskil laadida. Enefit Volt pakub lihtsat ja mugavat elektriauto laadimist kõikjal, olgu see kodus, ettevõttes või avalikus ruumis.

Ehkki kodus on elektriauto laadimine tavalise pistiku kaudu kõige odavam, on see ka kõige aeglasem ja ohtlikum lahendus. Eriti ohtlik on see siis, kui kodune elektrisüsteem on vananenud või hooldamata. Seetõttu tasuks kaaluda spetsiaalse kodulaadija hankimist.

Enefit Voltiga on see lihtne ja mugav, sest klient saab terviklahenduse alates õige laadimislahenduse valimisest kuni selle ohutu paigaldamiseni. Laadijat on võimalik osta kui ka rentida.

Kindlasti tekib paljudel küsimus, kui palju elektriauto laadimine kodust elektriarvet suurendab. See sõltub sellest, kui palju ja tihti autot laetakse. Kui arvestada aastaseks läbisõiduks 15 000 km, elektriauto keskmiseks elektrikuluks 20 kWh 100 kilomeetri kohta ja eelduseks, et sõidukit laetakse peamiselt öösel, on täiendav elektrikulu umbes 200 eurot aastas. Ehk kogu aasta jooksul kulub „kütuse“ peale vaid 200 eurot.

Enefit Volti kodulehel on valik kodulaadijatest ja nende omadustest ja tehnilistest parameetritest. Sealt leiad just endale kõige sobivama lahenduse. Lisaks lisandub peagi võimalus juhtida laadimist läbi mugava nutirakenduse.

Laadimisjaam kui firma visiitkaart

Lisaks kodus laadimise võimalusele pole Enefit Volt unustanud ka ettevõtteid. Elektriauto laadimise võimalus pole enam luksus vähestele valitutele, vaid peagi sama elementaarne kui külalistele kohvi või tee pakkumine. Stiilne ja kasutusmugav laadimisjaam on paljude ettevõtte visiitkaardiks juba täna ning ka nende arv on kasvutrendis.

Ettevõtetele on pakkuda laadijad, mis sobivad korraga kuni kahe auto laadimiseks. Olemas on nii seina külge kui ka maapinnale paigutatavad laadimisjaamad. Kui soovite paigaldada oma ettevõttesse mitu laadijat, ei tähenda see automaatselt lisakulusid peakaitsme suurendamiseks, sest teenus on nutikas.

Laadijate vahel toimub koormuse juhtimine reaalajas lähtuvalt laadivate autode arvust ning hoone hetketarbimisest. See tagab maksimaalse võimaliku laadimiskiiruse igal ajahetkel, kasutades ära kogu saadaoleva võimsuse ilma, et peaksite kartma ülekoormust.

Enefit Volt pakub laadimispartnerina äridele täisteenust, mis hõlmab eelkonsultatsiooni ja nõustamist, objekti külastust laadimisinseneri poolt, detailse projekti ja hinnapakkumise koostamist, professionaalset paigaldust sertifitseeritud elektriku poolt ning jooksvat kliendituge ja hooldust.

Aastane „kütusekulu“ 200 eurot

Enefit Voltil on ka suurim elektriautode laadimisvõrk, kuhu kuulub ligi 185 laadimispunkti üle riigi, Hiiumaalt Narvani ja Tallinnast Valgani. Ettevõte pakub ülikiiret ja kiiret laadimist nii Euroopa (CCS), Jaapani (CHAdeMO) kui universaalse Tüüp2 laadimisstandardiga elektriautodele. Meie laadimispunktides ei jää ühegi särtsuauto laadimisega hätta.

Teenuse kasutamiseks tuleb telefoni laadida Enefit Volti äpp, mis aitab leida lähima laadija ja maksta „tankimise“ eest. Sobiva laadimispunktini jõudes on tarvis ühendada kaabel autoga ja alustada laadimist äpi kaudu. Maksmine on mugav - kulunud summa võetakse automaatselt iga kuu alguses maksekaardilt maha.

Enefit Volti võrgustikus on kolme erineva kiirusega laadijaid. Sõltuvalt sellest, kui kiire laadimisega on, kujuneb ka teenuse hind. Toome lihtsustava näite: poolkiirlaadijaga 20 kilovatt-tunni jagu laadimist kestab 55 minutit ja maksab 4,4 eurot. Seevastu ülikiirlaadijaga kestab sama palju laadimist kõigest 7,5 minutit ja maksab 7 eurot. 20 kilovatt-tunniga saab keskmise elektriautoga, näiteks Nissan Leafiga sõita tavalistes oludes ligi 100 kilomeetrit.

Kuna elektriautod on üha populaarsemad, kerkib tihti ka küsimus, kas korteriühistul on kohustus paigaldada elektriautode laadijad. Lühidalt öeldes on vastus jah, kui tegemist on uusarendusega. Esialgu vastutab nõude täitmise eest arendaja ja hiljem korteriühistu. Seega, kui tunned huvi kortermaja laadimislahenduse vastu, siis võta ühendust Enefit Voltiga, et saaksime teha sulle parima pakkumise.