Avasime esimese ülikiirlaadija Tartus!

Avasime esimese ülikiirlaadija Tartus!

Elektriautode laadimislahenduste pakkuja Enefit Volt avas koos Eesti suurima kütuste jaemüüja Olerexiga nende Tartus asuvas Aardla tanklas esimese ülikiire laadimispunkti Lõuna-Eestis.

Olerexi Aardla tanklasse (Võru 176, Tartu) paigaldatud Enefit Volt ülikiirlaadijaga võib sõltuvalt autost laadida 100 kilomeetri jagu läbisõitu vähem kui 10 minutiga, muutes elektriauto kasutamise senisest lihtsamaks ja mugavamaks.

Eesti Energia uue väärtusloome juhi Sten Argose sõnul võimaldab mugav, kiire ja tervet Eestit kattev laadimisvõrgustik lähiaastail elektriautode hüppelise kasvu ja läbimurde puhta transpordi suunal.

„Elektriauto on keskkonnasõbralik ja nutikas valik juba täna, sest Enefit Volti avaliku laadimise võrgustik kasvab iga kuuga ning lisaks hakkame juba lähiajal pakkuma tarka kodulaadimise teenust,“ ütles Argos. „Muutes laadimisvõimalused avaramaks, kiiremaks ja mugavamaks, anname elektriautode kasutajatele kindlustunde, et soodne, kiire ja roheline laadimine on alati lähedal. Koostöö partneritega nagu Olerex võimaldab meil tuua kiire laadimise sinna, kus inimesed on juba harjunud käima ning seeläbi kiirendada harjumuste muutumist rohelises suunas.“

Olerexi sisseostu- ja logistikajuht Anton Šafrostin märkis, et Tartu ning laiemalt Lõuna-Eesti astub esimese ülikiirlaadijaga pika sammu senisest rohelisema tuleviku suunas. „Elektriautode tänastele omanikele tähendab ülikiirlaadija mugavust, tulevastele klientidele kindlustunnet ning meile järgmist etappi üha laienevas nn autoelektri müügis,“ ütles Šafrostin.

Argos lisas, et uute asukohtade valikul lähtub Enefit Volt eeskätt klientide ootustest ja tagasisidest ning nõudlus laadimisvõimaluste avardamise vastu oli Tartus selgelt olemas.

„Tartul on potentsiaal tõusta mitte ainult Eesti, vaid kogu piirkonna eestvedajaks keskkonnasõbraliku linnatranspordi ja -planeerimise arendamisel ning rohelised valikud kajastuvad selgelt nii tartlaste mõtteviisis kui valikutes. Loodetavasti üha enam ka auto valimisel,“ lausus Argos. „Enefit Volti ülesanne on teha puhta transpordi kasutamine võimalikult lihtsaks, et pidevalt kerkivaid transpordisektori emissioone vähendada sama jõuliselt nagu oleme seda teinud energeetikavaldkonnas. Eesti Energia toodab rohkem roheenergiat kui kunagi varem ja see peab jõudma ka meie teedele.“

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub ligi 180 laadijat, millele aasta jooksul lisandub nii uusi laadimispunkte kui laadijaid. Enefit Volt võrgus saab laadida nii Euroopa (CCS) kui Jaapani (CHAdeMO) laadimisstandardiga sõidukeid, samuti kasutada universaalset Tüüp2 laadimist.

Eesti suurima kütuste jaemüüja Olerexi müügivõrku kuulub 97 täisteenindusjaama ning kiirtanklat üle Eesti. Olerex on tanklakettidest lisaks vedelkütustele ka suurim elektrimüüja, elektriautode laadimispunktid asuvad neljateistkümnes Olerexi teenindusjaamas üle Eesti. 1994. aastal asutatud ettevõte põhineb 100% Eesti kapitalil ja annab tööd ligi kaheksasajale inimesele.