Enefit Volt Home: nutikas mobiiliäpp, millega hoiad laadimiskuludelt kokku kuni 50 protsenti

Enefit Volt Home rakendus on kodulaadijat omavate elektriauto kasutajate asendamatu abiline. Kõigest mõne sõrmevajutusega on võimalik laadimiskulusid kuni 50 protsenti vähendada ning täielikult kontrollida oma Enefit Volt laadija tööd – alusta laadimist, jälgi laadimisajalugu või jaga ligipääsu pere ja sõpradega.

Enefit Volt Home rakenduse läbi on kasutajatel juurdepääs meie targale laadimislahendusele, mis juhib koduse laadija tööd soodsaima hinnaga tundidele. Laadimise arvelt tekkiv kokkuhoid muudab elektriauto omamise soodsamaks, mugavamaks ja lihtsamaks.

Kõik Enefit Volti kodulaadijad on varustatud nutika laadimisrakendusega. See tähendab, et ostes või rentides meilt elektriauto laadimisjaama, saad korraga ligipääsu Enefit Volt Home rakendusele. Lisaks laadimiskulude vähendamisele kuvab äpp laadimisaruandeid, mis võimaldab jälgida laadimisega seotud kulusid ning ajalugu päeva, kuu ja aasta lõikes.

Kuupõhiseid laadimisaruandeid on võimalik saata ka meilile. Soovi korral anna meile sellest teada info@enefitvolt.ee.

Võrreldes tavapärase laadimisega, toimub tark laadimine automaatselt. Ainus, mida vaja teha, on:

 • sisestada rakendusse soovitud laadimismaht;
 • määrata laadimise lõpetamise kellaaeg;
 • ühendada laadimiskaabel autoga.

Eesti, Läti ja Leedu koos teiste Euroopa riikidega on osa Nordpooli börsiturust, kus elektri hind muutub iga päev. Meie algoritm arvestab uuenevate hindadega automaatselt, arvutab, kui palju ja mis kiirusel laadimine toimuma peaks ning valib Nordpooli elektribörsi põhjal parimad laadimistunnid.

Kui varasemalt võis auto öötundideks laadima jätta teadmisega, et hinnad on sel ajal madalaimad, siis nüüd, kus võrku lisandub üha enam taastuvenergiat, on hinnatippe ja -mõõnasid järjest raskem ennustada. See tähendab, et parimad hinnad võivad päeviti erineda ning suurima kasu saamiseks on oluline jälgida börsihindu.

Elektri börsihindadel saad lihtsalt ja mugavalt silma peal hoida Enefit Volt äpis.

6 sammu laadimise alustamiseks

 • Lae alla. Esmalt installi enda nutiseadmesse Enefit Volt Home äpp Google Play poest või App Store’ist. Pärast allalaadimist loo kasutaja oma e-posti või olemasoleva Google’i või Apple'i kontoga. Loodud kontoga on võimalik hiljem liita ka teisi sisselogimisvõimalusi. Näiteks, kui oled loonud konto meili teel, saad sellega ühendada oma olemasoleva Google'i konto.

 • Sisesta aktiveerimiskood. Peale kodulaadija paigaldamist saadame sulle e-kirja aktiveerimiskoodiga. Targa juhtimise alustamiseks sisesta aktiveerimiskood Enefit Volt Home rakendusse. Soovi korral saad ühe kasutajakonto alla lisada ka mitu laadijat. Laadija, mida soovid parasjagu kasutada, saad valida äpi avalehelt ning kõik ühendatud laadijad on leitavad menüüs „Minu laadijad” jaotise alt.

 • Sisesta auto andmed. Enefit Volt Home rakendusega on võimalik ühendada kõiki Enode listis loetletud ja tähisega „Laetuse olek” märgitud elektriautosid. Hõlpsamaks seadistamiseks ühenda laadija Enode veebilehe kaudu ja anna Enefit Volt Home rakendusele luba laadimise optimeerimiseks.

  Kui sinu elektriautot ülaltoodud listis ei ole, tuleb oluline sõidukit puudutav info, sh aku mahutavus kilovatt-tundides, sisestada äppi käsitsi. Veendu, et andmed oleksid korrektsed, kuna sellest sõltub taustal toimuvate arvutuste õigsus. 

 • Ühenda RFID-kaart. Koos laadijaga tuleb kaasa ka RFID-kaart, mida on võimalik lisaks äpile kasutada laadimise aktiveerimiseks. Sisesta mobiilirakendusse RFID-kaardi tagusel olev number, et ühendada see oma kontoga. Pane tähele, et laadimisseansi alustamisel valib laadija viimase aktiivse seadistuse, mille oled rakenduses määranud.

 • Anna ligipääs. Enefit Volti laadijatel on piiratud juurdepääs ning laadimist saab aktiveerida vaid äpi või RFID-kaardi läbi. Kui soovid laadijat jagada näiteks oma pere või sõpradega, sisesta rakendusse e-posti aadress(id), misjärel tuleb igal meiliaadressi omanikul ligipääsu saamiseks luua konto.

  Ligipääsu laadijale saab jagada vaid laadija omanik. Soovi korral on võimalik laadija omanikku muuta või vajadust autentimise järele eemaldada, selleks kirjuta meile info@enefitvolt.com.

 • Vali sobiv laadimisrežiim. Laadimiseks on saadaval kolm erinevat režiimi: nutikas, ajastatud ja kohene laadimine. Rakendus kuvab avalehel laadimisrežiimi, mis on parajasti aktiivne.

  Nutikas laadimine võimaldab optimeerida oma laadimisseanssi parima saadaoleva börsihinna põhjal. Kui ühendasid auto läbi Enode platvormi ja aku laetuse olek on rakenduses nähtav, saab laadimisseansi ajastada kahel moel: valides aku taseme, milleni soovid laadida või valides aja, kunaseks laadimine peab olema lõppenud. Näiteks saad seadistada, et vajad autot kell 8 hommikul ning soovid, et selleks ajaks oleks aku laetus 90%.

  Kui sisestasid andmed käsitsi, saad laadimise ajastada valides mitu protsenti elektrit soovid akule lisada või valides aja, kunaseks laadimine peab olema lõppenud. Näiteks kui määrad väärtuseks „Lisa kuni 50% kella 8-ks” ja sinu auto aku täituvus oli alustades 50%, siis kella 8-ks on see 100%.

  Ajastatud laadimisel saad laadimise algus- ja lõppaja ise määrata. Laadija laeb antud tundidel nii palju kui võimalik ja ei võta arvesse börsihinda.

  Kohene laadimine on kolmest ülaltoodud valikust lihtsaim ja kiireim. Laadimine algab pärast aktiveerimist ning laeb kuni 100% täituvuseni nii kiiresti kui võimalik.

Tegeleme Enefit Volt Home rakenduse edasiarendamisega, et muuta laadijate kasutamine klientide jaoks veelgi mugavamaks ja kasulikumaks. Meie järgmine eesmärk on liita avaliku ja kodulaadimise rakendused kokku ühe äpi alla. Otsime testkasutajaid, kes oleks nõus meiega tootearenduse osas oma ettepanekuid või mõtteid jagama. Kui oled huvitatud, võta meiega ühendust aadressil tagasiside@enefitvolt.com.

Selleks, et Enefit Volt laadimislahendus endale koju saada, küsi pakkumist või uuri lisa meie kodulehelt. Küsimuste korral on sulle abiks meie klienditugi telefonil 777 3030 või e-posti teel info@enefitvolt.com.

Enefit Volt Home mobiiliäpp lae alla siit: