Enefit Volt avas Narvas esimese Euroopa elektriautode kiirlaadija

Enefit Volt avas Narvas esimese Euroopa elektriautode kiirlaadija

Eesti suurimas ja tervet riiki katvas elektriautode avalikus laadimisvõrgus teenust pakkuv Enefit Volt alustas 2021. aasta uuendusi Narvast, avades Fama keskuse juures Ida-Virumaa esimese Euroopa ehk CCS-laadimisstandardiga kiirlaadija.

Nii kohalike elanike kui Narva külastajate jaoks annab uus ja universaalne kiirlaadija kindlustunde, et elektriauto kiire laadimine on alati lähedal. Lisaks Euroopa ja Lõuna-Korea päritolu (CCS) elektriautodele saab laadijas kiiresti laadida ka Jaapani ehk CHAdeMO standardit kasutavaid sõidukeid. Asukoht on särtsusõidukite kasutajatele tuttav, sest varem asus samas vanemat tüüpi laadija. Ühtekokku on Enefit Volt võrgustikus nüüdseks üle 180 avaliku laadija, mis asuvad kõikjal üle Eesti.

Enefit Volti laadimisvõrku arendava Enefit Connecti juhatuse esimehe Jaanus Tiisvendi sõnul lisandub elektriautosid meie teedele kasvavas tempos ja nende seas annavad tooni just uued Euroopa laadimisstandardiga sõidukid. Seetõttu on oluline kiirlaadimisvõrku pidevalt laiendada selliselt, et automanike ootustele vastav laadimisteenus oleks saadaval üle Eesti.

„Elektriautode hind, sõiduulatus ja varustus teeb neist mõistliku valiku juba täna ning mudelivalik täieneb lausa iga kuuga. Seepärast on oluline, et kiired ja kõigile elektriautodele sobivad avalikud laadijad oleksid alati lähedal, nii suuremates linnades, maanteede ääres kui olulisemates sõlmpunktides,“ ütles Tiisvend.

„Enefit Volti klientide tagasisidest lähtume laadijate asukohtade valikul. Narva kui suuruselt Eesti kolmas linn oli seni Euroopa laadijaga katmata. Usun, et see julgustab sealseid inimesi rohkem elektriauto kasuks otsustama ja annab vähemalt väikse tõuke siseturismi edendamiseks,“ lisas ta.

Lisaks uuele CCS/CHAdeMO kiirlaadijale Fama keskuse juures, asub Narva Astri keskuse juures ka CHAdeMO/Tüüp2 kiirlaadija. Lähipiirkonnas saavad autoomanikud Enefit Volti laadijaid kasutada veel Sillamäel, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Kiviõlis ja Iisakul.

Järgmisena on uued CCS/CHAdeMO kiirlaadijad plaanis paigaldada Tallinnasse Tähesaju ärikvartalisse, Viljandisse ja Kuressaarde.

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub üle 180 laadija, millele aasta jooksul lisandub nii uusi laadimispunkte kui laadijaid. Enefit Volti enam kui 1000 klienti saavad nii nutirakenduse kui RFID-kaardi abil laadida nii Euroopa kui Jaapani laadimisstandardiga sõidukeid, samuti kasutada universaalset Tüüp2 laadimist.