Enefit VOLT toob klientideni kümme elektriautode ülikiirlaadijat

Enefit VOLT toob klientideni kümme elektriautode ülikiirlaadijat

Täna klientide teenindamist alustanud Eesti suurim elektriautode kiirlaadijate võrk Enefit VOLT toob koostöös Circle K-ga klientideni juba lähiajal esimesed ülikiirlaadijad, mis muudavad laadimise mitu korda kiiremaks.

Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals ütles Enefit VOLTi avamisel Ülemiste keskuses, et mugava, tervet riiki katva ja kiiret laadimist võimaldava kiirlaadimisvõrgu olemasolu on võtmetegur puhta elektritranspordi läbimurdeks.

„Muutes laadimisvõimalused Enefit VOLT võrgus avaramaks, kiiremaks ja mugavamaks, anname elektriautode kasutajatele kindlustunde, et kiire laadimine on alati lähedal. Mul on hea meel, et alustame lisaks meie tänastele partneritele koostööd Circle K-ga puhta transpordi edendamiseks. Läbi senise võrgu on suurematest kettidest meid sel teel toetanud Alexela ja Olerex,“ lausus Vals.

„Ettevalmistused esimeste Enefit VOLT ülikiirlaadijate rajamiseks Tallinnasse käivad ning kliente teenindama asuvad need suve alguses. Täpsetest asukohtadest teavitame juba varsti, aga on selge, et need hakkavad asuma seal, kus klientide vajadus ülikiire laadimise järele on kõige suurem,“ lisas ta.

Enefit VOLT avas täna Tallinnas ja Tartus neljas asukohas kuus uut kiirlaadijat (50 kW) ja kolm poolkiiret laadijat (22 kW) ning uusi laadijaid lisandub lähiajal veelgi. Kõik uued laadijad sobivad nii Euroopa kui ka Jaapani laadimisstandardile vastavatele elektriautodele. Peagi lisanduvate ülikiirete laadijate võimsus on vahemikus 150 kW kuni 175 kW. Sõltuvalt klientide vajadusest lisatakse tulevikus ka võimsamaid laadijaid.

„Circle K on ettevõte, kes hoolib keskkonnast ja panustab oma ökoloogilise jalajälje vähendamisse erinevate tegevustega iga päev. Nii Euroopa kui Eesti tasemel on keskkonnasääst ning CO2 emissiooni vähendamine üks prioriteetsemaid teemasid ja elektriautode levik on kindlasti üks tõhusaim CO2 jalajälge vähendav meede,“ ütles Circle K Eesti peadirektor Kai Realo.

„Vastutustundliku ettevõttena teeme vajalikke samme selles suunas koos oma klientidega kui ka ise aja ja nõudlusega kaasas käies. Lähima viie aasta jooksul oodatakse Euroopas tervikuna eratarbijatele suunatud elektriautode kasutamise plahvatuslikku kasvu, mis jõuab kindlasti ka Balti riikidesse ning Eestisse. Oleme esimene mootorikütuste müügiga tegelev ettevõte Eestis, mis hakkab rajama koos partneritega jaeturule suunatud elektriautode kiirlaadimisvõrgustikku sarnaselt Põhjamaade turgudele. Elektriautode arv Eesti teedel kasvab lähitulevikus hüppeliselt ning soovime pakkuda kaasaegset ja mugavat kiirlaadimise võimalust elektriautoomanikele juba praegu,“ märkis Realo.

„Circle K-s saame tugineda oma Norra kolleegide kogemusele, kus elektriautod teevad juba aastaid võidukäiku ning elektrilaadijad teenindusjaamas on tavapärane. Näeme kolleegide juures, et laadimispunktid teenindusjaamades on klientide seas kõrgelt hinnatud ning kiirlaadimispunkti ja mugavuspoe kombinatsioon töötab kliendi vajadustest ja soovidest lähtuvalt suurepäraselt,“ lisas Realo.

„Nädala jooksul on uut Enefit VOLT nutirakendust alla laetud üle 600 korra. Oleme saanud juba enne teenuse lansseerimist palju positiivset vastukaja ja väärtuslikku tagasisidet, mis võimaldab meil kasutajakogemust veelgi parandada,“ lisas Vals. „Enefit VOLT sümboliseerib elektrilist tulevikku, kiiret laadimist ja 100% rohelist energiat. Need väärtused on meie kliendid ja koostööpartnerid hästi vastu võtnud.“

Enefit VOLT võrgu uute asukohapartnerite ring laieneb pidevalt. Tänaseks on lisaks ELMO võrgustikust tuttavatele asukohtadele koostööd alustatud Tallinnas Ülemiste keskusega, Arsenali keskusega ja Tallinna Tööstuspargid AS-iga ning Kvartali keskusega Tartus. Kõik uued asukohapartnerid on oodatud endast märku andma.

Eesti Energia arendab ka targa laadimise ning kahesuunalise laadimise teenust. Neist esimene võimaldab laadida alati soodsaima börsihinnaga ning teine muuta elektriautod elektrisüsteemi osaks ja omanikule tuluteenimise allikaks. Targa ja kahepoolse laadimise tulemusena saavad elektriautod juba lähitulevikus olema enamat kui transpordivahendid, pakkudes rohkem võimalusi energia kasutamiseks ja ka tulu teenimiseks.