Vanasadamas Elmo asemel uus CCS/CHAdeMO kiirlaadija ja neid tuleb veel

Vanasadamas Elmo asemel uus CCS/CHAdeMO kiirlaadija ja neid tuleb veel

Eesti suurim elektriautode avalik laadimisvõrgustik Enefit Volt täiustab senist Elmo taristut viie uue kiirlaadijaga, et tuua lihtne, kiire ja mugav laadimisteenus klientidele lähemale.

Kõik uued kiirlaadijad (50kW) paigaldatakse varem Elmo võrgustikku kuulunud asemele klientidele juba tuttavatesse asukohtadesse ja neis saab laadida nii Jaapani (CHAdeMO) kui Euroopa (CCS) laadimisstandardiga elektriautosid. Oluline täiendus on just viimane, sest varem neis asukohtades CCS-laadimise võimalus puudus.

Uutest kiirlaadijatest esimene alustas klientide teenindamist juunis Tallinna Vanasadamas. Aasta jooksul vahetatakse laadija välja Tallinnas Mustamäel Tehnopoli ja Lasnamäel Tähesaju laadimispunktis, lisaks Saaremaal Kuressaare keskuses ja Narvas Fama keskuses. Viimased kaks on oma piirkonnas esimesed CCS-standardiga laadijad.

Asukohtade valikul lähtutakse klientide ootustest ja vajadustest ning eesmärgist katta universaalsete laadimispunktidega terve Eesti koostöös erinevate partneritega.

Koroonaviirusest tingitud liikumispiirangud viisid tänavatelt tuhanded autod, andes seeläbi vihje, kui puhas võib olla linnaõhk. Seda tagasisidet oleme saanud klientidelt mitte ainult Eestis, vaid ka teistel koduturgudel. On oluline jätkata Enefit Volt avaliku kiirlaadimisvõrgustiku arendamist, et viia ellu puhta transpordi läbimurret. Elektriautod on transpordi tulevik ja kasulik valik juba praegu nii tavakasutajale kui ettevõttele. Arendades lihtsat, kiiret ja kliendile alati lähedal asuvat laadimisteenust, suudame elektriautode kasutuselevõttu veelgi kiirendada.

Uued 50kW kiirlaadijad tõstavad klientide kasutusmugavust, tuues kiire laadimise senisest lähemale. Lähtuvalt elektriautode eripärast on kiirlaadijat kõige mõistlikum kasutada laadimiseks aku täitmiseks vahemikus 10-80%. 20kWh ehk umbes 100 km läbisõitu on sel juhul võimalik laadida alla 30 minuti.

Juuni lõpus avati koostöös Circle K-ga Laagri teenindusjaamas ka esimene ühine ülikiirlaadija, millele tuleb aasta jooksul lisa nii Tallinnasse kui mujale Eestisse. Lisaks suurenesid laadimisvõimalused Viru keskuses, kuhu lisandus kaks poolkiiret laadijat senise CHAdeMO kiirlaadija juurde.

Enefit Volt kiirlaadimisvõrgustikku kuulub ligi 180 laadimispunkti üle Eesti, millele selle aasta jooksul lisanduvad nii uued kiir- kui ülikiirlaadijad. Enefit Volt laadimisvõrgustik kasutab ainult 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud rohelist energiat. Lisaks arendatakse uusi laadimislahendusi kodu- ja äriklientidele, et elektriauto omamine poleks ainult soodne, vaid ka tulus.

Enefit Volt laadimisteenuse kasutamiseks tuleb end registreerida kasutajaks veebilehel www.enefitvolt.com või nutirakenduses Enefit Volt, misjärel saab laadijaid kasutada nii rakenduse kui kliendile tasuta saadetava RFID-kaardiga.