Tasuta laadimise päev Tartus aitas kokku hoida üle tonni süsinikuheitmeid

Avasime esimese ülikiirlaadija Tartus!

Eesti suurim elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt võimaldas 15. septembril kõigis oma Tartus asuvates laadijates tasuta laadimist. Numbrites tähendas see enam kui 6700 puhta sõidukilomeetri võimaldamist ja 1200 kilogrammi süsinikuheitmete emiteerimata jätmist.

Tasuta laadimine toimus 15 tunni vältel, mille jooksul toimus 125 laadimiskorda kogumahus ligi 1200 kWh. Laetud puhtad kilomeetrid võimaldaks sõita umbes 18 korda Tallinnast Tartusse ja tagasi.

Eesti Energia uue väärtusloome juhi Sten Argose sõnul peab meie maanteetransport muutuma puhtamaks ja elektriautodel on selle saavutamisel oluline roll.

„Enefit Volt elektriautode avalik laadimistaristu on mugav, kiire ja alati lähedal, kuid suhtleme pidevalt praeguste elektriautode kasutajatega, et arendada võrku nii, et see oleks valmis puhta transpordi läbimurdeks, mis meid vältimatult ees ootab,“ ütles Argos. „Tasuta laadimispäeva kilovatt-tundidest olulisem on see, et elektriautod olid terve päeva jooksul tavapärasest enam linnapildis ning ka tavapärasest oluliselt suurema nõudluse puhul said meie laadijad eeskujulikult hakkama.“

Enefit Volti värskeim täiendus Tartu laadimisvõrgus on ülikiirlaadija Aardla Olerexis. Lisaks sellele on laadija Kvartali keskuse, Lõunakeskuse, Eedeni keskuse, Ringtee Silberauto, Ülikooli Kliinikumi, Raudteejaama, Rebase Rimi, Zeppelini keskuse, Ahhaa teaduskeskuse, Ujula tänava Konsumi, Era tänava Alexela ja Narva maantee Maxima parklas. Täpse asukoha leiab kodulehelt www.enefitvolt.com.

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub ligi 180 laadijat, millele aasta jooksul lisandub nii uusi laadimispunkte kui laadijaid. Enefit Volt võrgus saab laadida nii Euroopa (CCS) kui Jaapani (CHAdeMO) laadimisstandardiga sõidukeid, samuti kasutada universaalset Tüüp2 laadimist.