Tartu vald sai juurde kaks avalikku elektriautode laadijat

Tartu vald sai juurde kaks avalikku elektriautode laadijat

Enefit Volt paigaldas märtsi lõpus koostöös Tartu Vallavalitsusega Kõrveküla ja Tabivere koolide juurde uued avalikud elektriautode laadijad.

Uued Enefit Volt laadijad asuvad värskete Kõrveküla ja Tabivere koolide juures ning on võimsusega 22 kW. Mõlemas paigas saab korraga laadida kahte elektriautot.

Enefit Volt äriarendusjuhi Kert Pääbo sõnul said laadijad paigaldatud koostöös Tartu Vallavalitsusega, kelle poolt tuli esmane initsiatiiv. „Tartu vald on oma uuendusmeelsusega eeskujuks ka teistele omavalitsustele, sest uute koolihoonete projekteerimisel planeeriti kogu ümbritsev keskkond tervikuna ning projekti kavandati kohe ka elektriautode laadijad. See muutis kogu hilisema paigaldusprotsessi sujuvaks ja kiireks,“ sõnas Pääbo.

Tartu abivallavanem Tarmo Raudsepa sõnul on elektriautodele laadimislahenduste võimaldamine valla jaoks selge prioriteet. „Teades, et mitmed maailma suurimad autotootjad on lubanud käesoleva kümnendi jooksul lõpetada sisepõlemismootoritega autode tootmise, on Tartu vald võtnud eesmärgiks võimalikult varakult ette valmistuda elektriautode laialdasemale kasutuselevõtuks,“ märkis Raudsepp.

Kuna Kõrveküla kooli ja Tabivere kooli parkla ehitus oli igal juhul planeeritud, oli mõistlik ja säästlik kohe rajada ka laadimisvõrgu jaoks vajalik taristu. Projekti teostamisel arvestati ka seda, et parklatesse oleks võimalik nõudluse kasvamisel ilma uue kaabelduse ehitamiseta hõlpsalt laadijaid juurde lisada.

Kokku on Enefit Voltil Tartumaal tänaseks 24 laadijat ning lähiaastal võib see number veelgi kasvada. Ühtlasi vahetati aprilli alguses välja üks kahest Tartu Lõunakeskuses asuvast kiirlaadijast. Läbi uuenduse tekkis olemasoleva 50 kW kiirlaadija kõrvale võimalus laadida uues 50 kW kiirlaadijas lisaks Jaapani standardile ka Euroopa standardiga elektriautosid.

„Analüüsime pidevalt tarbijate vajadusi ja tagasisidet ning kaalume selle põhjal jooksvalt võimalusi laadimispunktide uuendamiseks ja laiendamiseks, seda ka Tartumaal. Usun, et läbi järjepideva laadimisvõrgustiku arendamise kasvab ka inimestes kindlus ja soov soetada endale elektriauto, sest laadimisvõimalused on igal pool ja sõltumata automudelist tagatud,“ kommenteeris Pääbo.

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub praeguseks pea 185 avalikku laadijat üle Eesti ning võrgustik on pidevalt kasvav. Lisaks avalikele laadimisvõimalustele pakub Enefit Volt laadimislahendusi ka koju ja äridele.