Kõigis Tartu Enefit Volt laadijates saab homme tasuta laadida!

Avasime esimese ülikiirlaadija Tartus!

Eesti suurim elektriautode kiirlaadimisvõrgustik Enefit Volt avab kõik oma Tartus asuvad laadimispunktid homme, 15. septembril 15 tunniks tasuta laadimiseks, et tähistada oma 15. laadija avamist ülikoolilinnas.

Tasuta laadimine kõigis Tartu Enefit Volt laadijates algab kell 9.00 ja lõppeb südaööl, kattes ära piirkonna kõige suurema nõudlusega perioodi. Võrgustiku värskeim täiendus on augustis tööd alustanud ülikiirlaadija Olerexi Aardla tanklas (Võru 176, Tartu), mis samuti tasuta laadimiseks avatud.

Eesti Energia uue väärtusloome juhi Sten Argose sõnul on aktsiooni eesmärk tuua puhast energiat tarbivad puhtad sõidukid liikluses esile, osutada meie laadijate rohkusele ning ärgitada tartlasi tegema valikut puhta transpordi kasuks.

„Tartu linn on seadnud transpordiheitmete vähendamiseks ambitsioonikad eesmärgid ning on näidanud teistele sel teel eeskuju. Elektritransport saab emissioonide vähendamisse anda olulise panuse ja Enefit Volt soovib näidata, et avalik laadimisvõrk on puhta transpordi läbimurdeks valmis,“ ütles Argos. „Äsjane Rally Estonia tõi Lõuna-Eestisse maailma kiireimad fossiilkütuseid tarbivad ralliautod. Usun, et vähem kui 10 aasta pärast pakuvad emissioonivabad võistlusautod sama suurt elevust.“

Enefit Voltil on lisaks Aardla Olerexile laadija Kvartali keskuse, Lõunakeskuse, Eedeni keskuse, Ringtee Silberauto, Ülikooli Kliinikumi, Raudteejaama, Rebase Rimi, Zeppelini keskuse, Ahhaa teaduskeskuse, Ujula tänava Konsumi, Era tänava Alexela ja Narva maantee Maxima parklas. Täpse asukoha leiab kodulehelt www.enefitvolt.com.

Eesti suurimasse elektriautode kiirlaadimisvõrku Enefit Volt kuulub ligi 180 laadijat, millele aasta jooksul lisandub nii uusi laadimispunkte kui laadijaid. Enefit Volt võrgus saab laadida nii Euroopa (CCS) kui Jaapani (CHAdeMO) laadimisstandardiga sõidukeid, samuti kasutada universaalset Tüüp2 laadimist.