Elektriauto sõidab sinu eest? Isiklikku autot pole enam vajagi?

Elektriauto sõidab sinu eest? Isiklikku autot pole enam vajagi?

Paljud Enefit Volti kliendid on puutunud kokku erinevate elektriautotootjate sõiduabi võimalustele juba tavalisest reahoidmisest, lõpetades (peaaegu) isesõitva Teslaga. Elmo Rent viib juhivaba sõidu aga uuele tasemele, hakates peagi pakkuma kaugjuhitava rendiauto teenust.

Kui seda lugedes oli esimene mõte, et nüüd saab omale auto tellida ja seda ise puldi või nutirakendusega juhtida, siis see ideesähvatus oli pisut ekslik. Elektriauto saab omale tõepoolest tellida, kuid seda juhib soojast bürooruumist Elmo Rendi juht, kes toob auto soovitud kohta, misjärel saab klient sõidukit tavalise rendiautona kasutada. Rendisessiooni saab lõpetada praktiliselt igas peatumiskohas, kuna kaugjuht võtab sessiooni lõppedes auto üle kontrolli ning sõidutab auto ise järgmise kliendi juurde.

Elmo Rendi asutaja Enn Laansoo Jr. sõnul on kaugjuhitavat elektriautot arendatud nüüdseks juba paar aastat ning pilootprojektiga jõutud nii kaugele, et peagi saab teenuse anda klientide käsutusse.

„Elmo Rent viib auto- ja sõidujagamise teenuse uuele tasemele. Kaugjuhitav auto tuleb sinu juurde ja sõidab pärast ise ära, mis võtab pikemas plaanis tuhandetelt, et mitte öelda miljonitelt inimestelt vajaduse omada isiklikku sõiduautot,“ ütles Laansoo Jr. „Kaugjuhtimine nii täpsel ja ohutul tasemel on võimalik ainult elektriautodega, mis tähendab, et üks meie kaugjuhitav elektriline rendiauto võib liiklusest viia kümme või veelgi enam bensiini- ja diiselmootoriga sõidukit. See omakorda tähendab rohkem ruumi jalakäijatele, jalgratturitele ning ühistranspordile, andes selliselt mitmekordse panuse heitmete vähendamisse ja puhtamasse õhku.“

Eelmise aasta lõpuks jõudis Elmo Rent oma innovaatilise lahenduse arendamisega nii kaugele, et transpordiameti platsitesti esimene etapp sai läbitud ning kaugjuhid autot erinevates teeoludes ja situatsioonides hulganisti testida. Uut aastat alustati täiendava aktsiaemissiooniga, mille vahendeid kasutatakse 20 kaugjuhitava auto tänavale toomiseks, elektrisõidukite pargi kasvatamiseks, Elektritakso OÜ soetamiseks ja taksosuuna käivitamiseks, eeltööks välisturgudele sisenemisel ning IT-tarkvara edasiarenduseks.

Viimase paari aastaga on Elmo Rent oma elektriautoparki hoogsalt kasvatanud, tuues Tallinna ja Tartu linnapilti kümneid elektriautosid. Tänu sellele on särtsusõiduki kasutamise kogemuse saanud sajad uued kliendid ning tuhandete inimeste jaoks muutunud elektriauto tavapäraseks linnapildi osaks.

Elmo Rendi kasvuteekonna üheks partneriks on olnud Enefit Volt, kes viimase paari aasta jooksul on oluliselt laiendanud oma kõigile elektriautodele sobivat kiirlaadijate võrgustikku. Nii saab elektriauto rentida ka pikemateks sõitudeks kui Tallinnas ja Tartus, sest CCS/CHAdeMO kiire avaliku laadijaga sai 2022. aasta alguseks kaetud 13 maakonda 15st. Lisaks on Eesti tihedalt kaetud aeglasemate Type 2/CHAdeMO laadijatega.

Kui veel aasta-kaks tagasi räägiti puhta transpordi läbimurde puhul muna-kana probleemist, siis Enefit Volti ärijuhi Kert Pääbo sõnul katab avalike laadijate võrk juba täna baasvajaduse. Puhta transpordi usku kliendid saavad aga anda nüüd panuse Elmo Rendi innovaatilise lahenduse esmakasutajatena.

„Elektriautod muudavad meie tarbimis- ja transpordiharjumusi oluliselt. Iga Enefit Volti klient on puhta transpordi eesrindlane, sest ehkki kasvav, on elektriautode osakaal Eesti autopargis veel väike,“ märkis Pääbo. „Elmo Rent on aidanud elektriauto usku pöörata tuhandeid inimesi, kaugjuhitavad sõidukid toovad aga tuleviku tänasesse päeva. Julgustan kõiki Enefit Volti kliente innovaatilist lahendust kasutama, et toetada Eestis sündinud innovatsiooni ja puhta transpordi läbimurret.“

Kokku on Enefit Volti võrgus 194 avalikku laadijat, neist 178 kiir- või ülikiirlaadijad. Elmo Rendi pargis on üle 100 keskkonnasõbraliku rendiauto.