ELMO Rent muudab elektriauto kasutamise igapäevaseks

ELMO Rent muudab elektriauto kasutamise igapäevaseks

Kui ELMO Rent 2013. aastal Eesti riigi poolt loodi, oli see üks esimesi elektriautode jagamise ettevõtteid maailmas. Kolm aastat tagasi puhusid uued eestvedajad firmale sisse värske hingamise, muutes elektriauto jagamise paljude äri- ja eraklientide jaoks vahvast võimalusest uueks normaalsuseks. Aga sõit siin ei aeglustu - juba käib töö selle nimel, et meie teedele jõuaks ka isesõitvad rendiautod.

Enefit Volt ja ELMO Rent teevad tihedat koostööd, pakkudes keskkonnasõbralikku ja soodsat transporti enam kui 9000 kliendile. Rendifirma uue tulemise eestvedaja Enn Laansoo, Jr. rääkis intervjuus enefitvolt.com-ile sellest, miks üha suurem hulk inimesi ja ettevõtteid valib soodsa ja puhta sõidukijagamise, kuhu liigutakse ja mida tähendab olla oma valdkonna pioneer terves maailmas.

Miks inimesed valivad ELMO Rendi? Miks nad ei sõida takso, Citybee või mõne tavalise rendiautoga?

Meie kliendi jaoks on keskkonnasääst prioriteet. Ta eelistab kodumaist ja personaalset teenust. Kui praktiliselt mõelda, siis ELMO Rent on kaks korda soodsam kui takso, 20% soodsam kui bensiiniautosid jagav Citybee ja erinevalt traditsioonilistest rendifirmadest pakume kiiret ja võtmevaba autokasutust.

Kuna ELMO Rent on maailmas üks esimesi elektriautode jagamise ettevõtteid, siis pioneerile kohaselt peame järjepidevalt uute teenuste, tehnika ja kvaliteediga oma kliente üllatama. Usume, et lisaks keskkonnasäästule hindab meie klient ka originaalsust, mis on ühtlasi asjaolu, millega ka meie nõrkusi andestatakse.

Enn Jaansoo Jr.

Millised on inimeste hirmud? Kuidas on need ajas muutunud ja kuidas olete neid lahendanud?

Ajalooliselt on inimeste peamised kartused olnud e-auto sõiduulatus ja laadimisele kuluv aeg. Meie suurimad fännid küsivad pidevalt ka uusi mudeleid, rendipunkte ja pakette. Aasta on olnud murranguline nii meie kui elektriautode valdkonna jaoks tervikuna. Enamik autotootjaid on tulnud välja oma elektriautode mudelitega. Meie oleme toonud ja toomas vähemalt 5 uut mudelit, millega saab ühe laadimisega vabalt sõita Eesti teise otsa, suurendame autoparki, lisame uusi jagamispunkte ja kiirlaadimistaristu on Enefit Volti näol saanud stabiilse ja motiveeritud partneri, kelle vastu julgeme teha järgmisi investeeringuid ning tootearendusi.

Kui palju teil praegu autosid on? Kas mingid mudelid on kuidagi populaarsemad klientide seas?

Meil on 80 autot ja veel 50 ootab tehniliste küsimuste lahendamist. Kuna osa vanemaid autosid müüme, jääb meil aasta lõpuks umbes 100 autot. Mudelitest on esindatud nt Renault Zoe, Škoda Citigo, Volkswagen e-UP, Nissan Leaf ja mõni vanem Mitusbishi iMiev. Pikisilmi ootame Peugeot e-208GT-sid ja peagi hakkame tegema eeltööd uue aasta mudelite valikul.

Kuidas käib Elmo hinnastamine?

ELMO Rendi kolme hinnaklassiga autosid on võimalik kasutada minuti, tunni, päeva või kuu kaupa ning ajale lisandub kilometraaži tasu. Lisaks on meil mitmeid eripaketid. Näiteks kõige värskema tootena oleme just välja tulnud kliendikaardiga, kus 99eur/kuutasu järgselt sõidetakse 1eur/h+0,1eur/km eest- see on juba nii väike tasu, kus saab auto kasvõi ööseks kodu ukse ette jätta, samas säilib jagamisele kohane mõistlikus, sest jällegi terve kuu lõikes oleks juba mõistlikumad pikemaajalised pakettid.

Miks tegelete elektriautode rendiga ehk mis on Elmo Rendi visioon ja tegutsemise alus?

Elektriautod kuuluvad meie DNAsse alates 2013. aastast, mil riigi asutatud ettevõtte eesmärk oli panustada elektriautode turule toomisele ja populariseerimisele. Viimased 3 aastat kuulub ELMO Rent ettevõttete gruppi, mille prioriteet on keskkonnasääst. Elektriautod pole mitte ainult meie kuvandiga seotud eesmärk, vaid konkurentsieelis, mis tagab edu ka muutlikes oludes.

ELMO Rent on palju rohkem kui vaid elektriautode jagaja. Oleme välja arendanud autopargi opereerimise tehnoloogia, eesmärgiga tihenevas konkurentsis rohkem personaliseeritud teenust pakkuda ning suudame elektriautot kui ressurssi veel efektiivsemalt kasutada. ELMO Rendi visioon on kliendile pakkuda kõige keskkonnasõbralikumat ja efektiivsemat transporti.

Milline on koostöö Enefit Voltiga?

Koostöö on sujunud nagu Eesti vanasõna „alguses ei saa vedama ja pärast ei saa pidama“. Alates sellest aastast on meil tugev ja motiveeritud partner Enefit Volt, kes on laadimistaristu ja -teenuse arendamisel initsiatiivi haaranud ning andnud hädavajaliku kindluse, mis võimaldab meil oma põhitegevusele fokusseerida.

Kes on teie kliendid? Kui suure osa sellest moodustavad eraisikud, kui suure ärikliendid?

ELMO Rendi kliendiks on ligi 9000 eraisikut ja 300 ettevõtet. Alates 2020. aastast oleme eraldi prioriseerinud autojagamise pakkumist äriklientidele, sest see tuleb neile liisingu või täisteenusrendiga võrreldes soodsam, aga vähemalt sama mugav.

Milline on ELMO Rendi plaan uute jagamispunktidega?

Meie jagamispunktide arv kasvab järjepidevalt. Uute punktide lisamine sõltub kliendi tagasisidest ning lihtsatest ja praktilistest asjadest: kui kiirelt meie autopark suureneb ja kas uus jagamispunkt on kiirlaadija juures või mitte. Laadija tähtsus uues rendipunktis väheneb, sest autode akumahutavus suureneb ning meil on järjest vähem vajadust neid laadimiseks kokku korjata.

Milline on teie tulevikuvisioon? Milline on ELMO Rent ja autode kasutamine nt 5 aasta pärast üldiselt?

Transpordisektor muutub kiiresti. Viimastel aastatel on seda juhtinud ettevõtted, kes on muutnud takso kasutamise igapäevaseks. Veel suurem trend on isiklikust autost loobumine ja autojagamise kasutamine, sest see on kuluefektiivsem ja elektrisõidukite puhul ka puhtam. Peagi jõuab kätte isesõitvate autode aeg ja ELMO Rendile kohaselt tegutseme me täna juba ka selle nimel.