Värske prognoos: järgmise viie aasta jooksul kasvab maailmas elektriautode arv 4 korda

Värske prognoos: järgmise viie aasta jooksul kasvab maailmas elektriautode arv 4 korda

Ahjusoojades analüüsides on muudetud elektriautode kasutuselevõtu tempo prognoosi märksa optimistlikumaks. Selle taga on kasvanud poliitiline toetus, laadimistaristute rajamise kiirenemine, akutehnoloogia areng ja hinnalangus ning ka autotootjate suurem huvi elektriautode vastu.

Uute elektriautode müük peaks kasvama hüppeliselt, 3,1 miljonilt 2020. aastal 14 miljonile 2025. aastal, leiab värske Bloomberg NEF prognoos „Electric Vehicle Outlook 2021“.

Bloombergi hinnangul moodustavad globaalselt elektriautod 2025. aastal umbes 16% sõiduautode müügist, kuid mõnes riigis on võimalik saavutada palju suurem osakaal - näiteks Saksamaal 2025. aastaks peaaegu 40% kogu müügist, maailma suurimal autoturul Hiinas aga 25%.

Hiina ja Euroopa on 2025. aastani jätkuvalt domineerivad elektriautode turud, mille ajendiks on peamiselt Euroopa sõidukite CO2-eeskirjad ja Hiina kütusesäästueeskirjad. USAs hakkab elektriautode arv kasvama peamiselt 2022. aastal, kui lisandub uusi kohalikke automudeleid, iseäranis pikapide segmendis.

COVID-19 pandeemiast tuleneva sõidukite müügi järkjärgulise taastumise ja kiirenenud elektriautode kasutuselevõtu tõttu on sisepõlemismootoriga autode arvu kasv püsivas languses.

Globaalne elektriautode sõidukipark 2012-2025

Kuigi elektril töötavate veoautode turg on veel algjärgus, on nii mitmeski riigis see juba majanduslikult vägagi tasuv. Seda peamiselt siiski lühikeste ja linnasiseste vedude vallas, sest paiguti on diiselveokitele seatud võrdlemisi suured ummiku- või saastetasud.

Eesti transpordisektoris on elektritranspordi populaarsuse kasv olnud visa tulema. Euroopa liigub aga oluliselt kiiremini ja rekordist raporteeritakse peaaegu igal kuul. Uute müüdud elektriautode osakaal on olnud keskmiselt 5,8% kus juures koos pistikhübriididega on see number 8,3%. Oleme kiirenevas tempos puhta transpordi poole liikuva Euroopa sabassörkijate seas ja on selge, et Eesti rohepööre ei saa toimuda ilma elektriautode läbimurdeta.

Klientide sõnul hindavad nad Enefit Volti laadimislahenduste puhul enim asjatundlikkust ja suurt kogemust seoses elektriteemadega, lahenduste mugavust ning kiirust. Kasuta laadija valiku abimeest meie veebis ja leia endale koju sobivaim laadija või küsi pakkumist laadimislahendusele oma ettevõttesse või oma klientidele avalikuks kasutuseks.