Enefit Volt laiendab avalikku laadimisvõrku Eestist Poolani

Enefit Volt alustab Eestit, Lätit, Leedut ja Poolat katva elektriautode laadimisvõrgu ehitamist, et kõrvaldada puhta transpordi läbimurde peamine takistus ehk kesine taristu.

Enefit Volt plaanib järgmise kahe aasta jooksul rajada nelja riiki kokku üle 1000 uue avaliku elektriauto laadija, kasvades seeläbi piirkonna üheks suurimaks laadimisteenuse pakkujaks.

Enefit Volti äriarendusjuhi Kert Pääbo sõnul näitavad uuringud ja klientide tagasiside, et avalike laadimispunktide vähesus on inimeste jaoks suurem probleem kui auto hind, sest elektriauto omamiskulud on sisepõlemismootoriga sõidukitega võrreldes ühtlustumas.

„Puhas transport saab võimalikuks ainult siis, kui kõigile elektriautodele sobivad laadimisvõimalused on kättesaadavad, teenuse kasutamine lihtne ja mugav ning vastavalt vajadusele saab valida erineva kiirusega laadijate vahel,“ ütles Pääbo. „Enefit Volti eesmärk on avalikku laadimisteenust arendada neid põhimõtteid jälgides, pakkudes oma klientidele neljas riigis ühtlaselt kõrge kvaliteediga teenust.“

Enefit Volti võrku kuulub praegu Eestis ligi 200 laadijat, millele lähiaastail tuleb jõudsalt lisa. Võrku lisandub lähtuvalt asukohast laadijad võimsusega 22 kW kuni 600 kW, mis annab elektriauto kasutajatele võimaluse teel olles valida endale sobivaim laadimiskiirus.

„Laadimisvõrgu arendamisel on võtmetähtsusega koostöö kaubanduskeskuste, kaupluste, majutusasutuste ja teiste ettevõtetega, kelle juurde inimesed laadijaid ootavad,“ lausus Pääbo. „Juba lähimas tulevikus võidavad kliente need ettevõtted, kes suudavad koos oma põhitegevusega pakkuda ka kiiret ja mugavat elektriauto laadimisvõimalust.“

Enefit Volt on partnerite jaoks välja töötanud standardsed paketid ja valmis katma märkimisväärse osa investeeringust laadimisvõimekuse loomiseks. „Koos meiega saab iga kaubanduskeskus, hotell, toidupood, parkimismaja või ükskõik milline muu inimesi võõrustav ettevõte tagada valmisoleku elektrilise tuleviku ees. Kutsun ettevõtteid endast märku andma, et saaksime koos leida klientide jaoks parima laadimislahenduse,“ lisas Pääbo.

Laadimisteenuse kasutusmugavuse tõstmiseks saab kõikidel uutel laadijatel olema kaardimakse võimalus. Lisaks luuakse võimalus ühekordseks makseks ka veebilingi kaudu, mida saab kasutada olemasolevates laadijates.

Enefit Volti avalik laadimisvõrk tegutseb alates aastast 2020. Võrreldes esimese tegutsemisaastaga on selle kasutus kasvanud 2,5 korda.